Як правильно орендувати або здати в оренду (найм) будинок і землю

8.01.18

Станом на сьогодні, договору про найм або оренду нерухомості стають надзвичайно затребуваними. Досвідчені учасники галузевого ринку з подивом помічають, що подібні угоди мають цілком зрозумілою економічною вигодою, що і дозволяє бути настільки затребуваними. Особливо ця вигода стає очевидно, якщо порівнювати її з угодами, спрямованими на аналогічні договори про купівлі-продажу земельних ділянок. Потрібно відзначити, що існує повністю окремий законодавчий акт, в рамках якого регулюється взаємини між орендодавцем і наймачем.

 

Особливості оформлення договору

Можна виділити досить багато однаково важливих нюансів, які необхідно обов'язково враховувати при оформленні договору оренди. Ось найбільш важливі з них:

  • Документ повинен в обов'язковому порядку складатися в письмовій формі, інакше він не може вважатися дійсним.
  • У нього обов'язково вносяться певний перелік інформації про учасників угоди. Як мінімум, це стосується їх паспортних даних.
  • Також в договорі повинна знаходити своє відображення інформація про даному об'єкті нерухомості. Зокрема, вказуються всі існуючі ідентифікаційні ознаки будинку, або ж земельної ділянки. Особлива увага повинна приділятися надання документації, яка встановлює певні права на власність.
  • У документі чітко прописується найбільш оптимальний порядок оплати, за допомогою якого буде оформлятися угода. Також в документі вказується точна сума оплати і дата її внесення.

Важливо відзначити, що договір про оренду повинен обов'язково проходити процедуру державного оформлення, якщо в ньому прописується взяття нерухомості в оренду строком більше одного календарного року, тобто дванадцяти місяців. Звичайно ж, якщо це період не перевищує даної позначки, то ніякої реєстрації не потрібно.

Умісти з документацією про наймання, експерти рекомендують замислитися оформленням спеціального акта, в якому прописується сам факту передачі об'єкта нерухомості в тимчасове користування іншій особі. У ньому можуть прописуватися штрафні санкції, які загрожують сторонам договору в разі невиконання взятих на себе зобов'язань.

Важливі моменти при оформленні договору

Даний розділ можна розділити на дві однакові частини, присвятивши одну з них інформації для орендаря, а іншу для орендодавця.

Дані для орендодавця

Вкрай необхідно розуміти, що всі виручені кошти, виручені в ході здачі нерухомості в оренду, підпадають під поняття доходів. Через це кожен орендодавець, відповідно до чинних норм законодавства, зобов'язаний передбачити податкові відрахування від одержуваного прибутку. При цьому сума виплат може значно варіюватися, залежно від особливостей кожної окремо взятої ситуації. У разі, коли орендодавець виступає простим громадянином, то тоді він зобов'язаний виплачувати щомісяця по 13 відсотків від кожного отриманого платежу. Звичайно ж, цей показник знаходиться в прямій залежності від обраної системи оподаткування.

Інформація для орендаря

Перш ніж підписувати вже складений договір про найм, необхідно попередньо з'ясувати дуже важливу інформацію. Зокрема, потрібно точно зрозуміти кількість власників у вибраного об'єкту нерухомості. Це дуже важливо, адже якщо у майна відразу кілька власників, то тоді все вони повинні брати участь у підписанні договору, інакше він не буде мати ніяких законних підстав. Щоб дізнатися істину в цьому питанні досить просто попередньо ознайомитися з документацією, яка підтверджує право власності на квартиру, що здається нерухомість. Здавалося б, це досить простий нюанс, але величезна кількість людей просто забувають про нього.

Голоси відсутні