Збір документів необхідних для прийняття спадщини

Згідно із законом спадкодавець має право добровільно скласти заповіт або не робити цього. В обох випадках він не зобов'язаний збирати і пред'являти документи, які засвідчують його права володіння рухомим і нерухомим майном, рахунками в банках, матеріальними цінностями та іншим майном. Доводити це повинні спадкоємці, тому що без виконання цієї процедури вони не зможуть отримати належну їм за законом.

Тому не важливо, на якій підставі ви збираєтеся заявити про свої права на майно померлого. Важливо, підготувати необхідний пакет документів, який дозволить вам прийняти спадщину.

Відкриваємо спадкову справу

Перший і, напевно, найважливіший документ - заява на прийняття спадщини. Ви повинні скласти її і зареєструвати у практикуючого нотаріуса (приватного або державного байдуже) за місцем останньої реєстрації померлого. На підставі цього документа відкривається спадкова справа, в рамках якої і буде розподілятися майно.

Щоб подати таку заяву ви повинні відвідати нотаріальну контору або замовити виїзд фахівця до себе додому або на місце роботи протягом 180 днів з дня смерті спадкодавця. З собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код для підтвердження своєї особи, код можна замінити на довідку про відмову від його використання з релігійних причин.

Власне цього вже достатньо щоб подати заяву і тим самим повідомити про свої права, якщо претендентів декілька, то всі заяви об'єднуються в одну справу. Також основними документами є:

  • гербове свідоцтво про смерть на спеціальному бланку, видане органом реєстрації;
  • заповіт, якщо він був складений і не скасований;
  • документи, які підтверджують ваші родинні зв'язки.

Останні папери подаються в залежності від того, на підставі чого ви вирішили заявити про свої права.

Які ще документи вам знадобляться

Відзначимо ще раз, заявити про свої права на майно спадкодавця слід протягом півроку з дати його смерті. А ось час підготовки та подачі інших документів законом не обмежений. Вам буде потрібно підтвердити що майно, що переходить до вас за заповітом або за спорідненням, насправді належало спадкодавцеві. Для цього на нерухомість слід надати виписки з державного реєстру, на транспортні засоби дані про їх реєстрацію, на депозити та інші рахунки потрібні банківські договори, і т.д.

Навіть якщо ви єдиний спадкоємець і зібрали всі документи в найкоротші терміни, то вступити в свої права все одно зможете не раніше, ніж через 6 місяців. Згідно із законом нотаріус не може достроково закрити спадкову справу, на той випадок якщо знайдуться інші претенденти.

У центрі правової допомоги Advocate24.info ви можете отримати кваліфіковану юридичну консультацію щодо переліку документів необхідних для отримання майна у спадок, а також отримати практичну допомогу з цього питання.

Середнє: 5 (1 голос)

отримайте консультацію адвоката

безкоштовно

прямо зараз

+38 (096) 38 38 111

Советы по теме

Кожен громадянин України повинен бути зареєстрований за місцем свого фактичного проживання. Раніше даний інститут називали пропискою, потім його нібито скасували і запровадили реєстрацію, але особливої різниці між ними немає. Як і раніше за цією адресою вас будуть розшу...
Успіх судового розгляду багато в чому залежить від професіоналізму адвоката, який представляє ваші інтереси. Це особливо важливо, коли друга сторона заручилася кваліфікованою юридичною підтримкою. Адже хороший адвокат має практичний досвід і знає всі тонкощі законодавс...