55555 Визнання заповіту недійсним. Анулювання заповіту в Києві | advocate24.info

Визнання заповіту недійсним

За нормами цивільного кодексу заповіт має більшу юридичну силу над спадкоємцями по праву спорідненості, але щоб розподілити на підставі нього майно, він повинен бути дійсним.

Існує дві процедури відхилення заповіту:

  1. Нотаріусом. Якщо документ складено з порушенням закону або містить неправдиві дані.
  2. Судом. Якщо буде встановлено, що заповіт не відображає реальну волю спадкодавця.

Давайте розглянемо обидва випадки докладніше.

Відхилення заповіту нотаріусом

Точну відповідь на це питання вам дадуть наші профільні юристи, після того як вивчать його текст і врахують інші обставини справи. Але існує ряд приватних випадків, коли заповіт визнається недійсним:

  1. Документ офіційно не завірений. Будь-який заповіт отримує юридичну силу, тільки якщо він був оформлений в присутності нотаріуса або іншої уповноваженої особи. Законом передбачено кілька категорій таких відповідальних осіб: головні лікарі медичних установ, капітан судна, командир військової частини і голова місцевої ради, якщо в ній відсутній практикуючий нотаріус.
  2. Існує більш пізня редакція заповіту. У цивільному кодексі передбачено, що змінювати заповіт можна необмежену кількість разів, при цьому дійсним вважається тільки остання офіційна редакція.
  3. Оформлення через довірену особу. За законом спадкодавець повинен подати заповіт особисто, перебуваючи в дієздатному стані. Складання заповіту за дорученням законом не передбачено. Якщо громадянин втратив дієздатність, то його офіційні опікуни та інші особи не мають права складати заповіт від його імені. В такому випадку майно буде розділено після смерті спадкодавця згідно пріоритетності спадкування в залежності від ступеня родинних зв'язків.
  4. Якщо спадкодавець до моменту відкриття спадщини втратив право власності на конкретне майно або не володів ним під час складання заповіту, то документ визнається частково недійсним. У такому випадку його положення не поширюватимуться на дані об'єкти та цінності.

Скасування заповіту судом

Зацікавлена ​​особа має право звернутися до суду і вимагати визнати заповіт недійсним. Такою може виступати один із спадкоємців, особа, на користь якої встановлена спадкова відмова або представник місцевої влади, якщо за законом держава може претендувати на власність померлого.

Позов подається за місцем відкриття спадщини. Суди розглядають тільки ті випадки, в яких під час складання заповіту спадкодавець не мав можливості висловити власну волю. Приклади таких ситуацій, коли померлий в момент складання і підписання заповіту перебував під дією психотропних препаратів, мав психологічне захворювання, був введений в оману третіми особами або вони чинили на нього психологічний тиск. Способи впливу на спадкодавця можуть бути і іншими, суть в тому, що він здійснювався і вплинув на прийняте рішення. Детальніше про такі ситуації зможе розповісти наш профільний юрист зі спадку.

При підготовці звернення до суду, ви повинні мати доказову базу для підтвердження ваших слів. Те, що заповіт виглядає не логічним і родич комусь на словах обіцяв скласти інше, не буде зараховано. Наводити слід конкретні факти: акти експертиз, записи розмов, показання свідків і т.п.

У центрі правової допомоги Advocate24.info ви можете провести експертизу будь-якого заповіту або заручитися підтримкою досвідченого адвоката фахівця зі спадкових спорів для підготовки і розгляду справи в суді.

Середнє: 5 (1 голос)

отримайте консультацію адвоката

безкоштовно

прямо зараз

+38 (096) 38 38 111

Советы по теме

Успіх судового розгляду багато в чому залежить від професіоналізму адвоката, який представляє ваші інтереси. Це особливо важливо, коли друга сторона заручилася кваліфікованою юридичною підтримкою. Адже хороший адвокат має практичний досвід і знає всі тонкощі законодавс...
В силу завантаженості на роботі, відсутності в країні або простого небажання бачити свою колишню другу половинку, з'явилася така практика, як розлучення в суді без присутності подружжя або одного з них. Зверніть увагу Є ряд юридичних норм, які важливо знати, звертаючись...