Розлучення без присутності в суді

1.02.17

В силу завантаженості на роботі, відсутності в країні або простого небажання бачити свою колишню другу половинку, з'явилася така практика, як розлучення в суді без присутності подружжя або одного з них.

Зверніть увагу

Є ряд юридичних норм, які важливо знати, звертаючись до судової інстанції для розірвання шлюбу.

  1. Рішення суду є єдиним документом, який засвідчує розірвання шлюбу, звертатися в РАЦС за отриманням свідоцтва немає необхідності.
  2. Суд розглядає справу в тих випадках, коли у пари є неповнолітні діти, один з подружжя проти розірвання шлюбу або не може (відмовляється) відвідати РАЦС для подачі відповідної заяви.
  3. В рамках справи про розірвання шлюбу не розглядаються питання аліментів, спільного майна і проживання дітей. Їх потрібно буде врегулювати окремо, шляхом складання договору або нового звернення до суду. У цих випадках ви також можете діяти через посередників, які будуть представляти ваші інтереси.

Як це відбувається

Згідно із законом оформити розірвання шлюбу без участі в судовому процесі одного або обох із з подружжя допускається, якщо сторони будуть представляти офіційно уповноважені особи. Як представники можуть виступати юристи, адвокати або просто довірені особи, наприклад хтось із родичів.

Щоб не бути присутнім в залі засідань слід підготувати позов, оформити нотаріально завірену довіреність на представлення ваших інтересів і скласти клопотання про розгляд справи без позивача. Відповідач має право виконати аналогічні дії.

Якщо обидві сторони не проти розірвання шлюбу, то додатково сторонами складаються клопотання про відмову від терміну на примирення. В такому випадку на весь процес буде потрібно близько двох місяців, тому що суди приступають до розгляду таких справ не раніше ніж через місяць, з моменту подачі позову.

У разі, коли відповідач не дає згоди на розлучення, процес може затягнутися до 3 місяців і більше. Це пов'язано з тим, що він має право попросити суд надати час на примирення, а також може саботувати розгляд справи, не з'являючись на засідання з поважних причин або просто ігноруючи повістки. Ви все одно отримаєте бажане рішення, але на це може знадобитися додатковий час, щоб переконати суддю розглянути справу без присутності відповідача або його довіреної особи. Для цього подаються відповідні клопотання, а також докази того, що чоловік (дружина) були оповіщені про час засідання і мали можливість в ньому брати участь, але свідомо саботують процес.

У будь-якому випадку, якщо позивач не відмовиться від своїх намірів, суд рано чи пізно прийме рішення про розлучення. Скільки на це знадобиться часу, залежить від юридичної кваліфікації, яку має ваш представник. Після цього він передає на руки заявника відповідний вердикт, який і є офіційним доказом зміни вашого цивільного стану.

Якщо ви не громадянин України

Дати свою згоду на розлучення без присутності в суді може і громадянин іншої держави, навіть якщо він проживає за межами України. Процедура буде точно такою ж, за виключення двох маленьких нюансів.

По-перше, щоб видати довіреність на представлення ваших інтересів, найкраще звернутися до найближчого українського консульства. Такий документ відразу складається державною мовою і не вимагає легалізації в Україні. Або можна скористатися послугами місцевих нотаріусів і потім легалізувати довіреність.

По-друге, отримане рішення суду стане доказом факту розірвання шлюбу за кордоном тільки після його легалізації в країні проживання іноземця.

Центр правової допомоги Advocate24.info надає консультації щодо розірвання шлюбу і надає послугу розлучення без присутності в суді. Щоб заручитися підтримкою професійного сімейного адвоката, зв'яжіться з нами за контактними номерами або замовте зворотний дзвінок.

Голоси відсутні