Що таке кадастрова помилка

8.01.18

Будь-які неточності в документах на земельну ділянку приносять їх власнику безліч складнощів і клопоту. Зокрема, на практиці дуже часто зустрічаються різноманітні кадастрові помилки. Саме про них і розповість Вам ця стаття.

Почати потрібно з самого визначення такої помилки. Під нею слід розуміти будь-які неточності інформації, внесеної в документи, за якими складається ЕГРН. Дивно, але найчастіше подібні помилки зустрічаються в паперах, який складають кадастровими інженерами. Це може бути найрізноманітніша документація, починаючи техпаспортом і закінчуючи планом межування, або ж актом обстеження.

Як виправити реєстраційну помилку

За великим рахунком, робилися алгоритм дій буде знаходитися в прямій залежності від того, де саме була знайдена та чи інша помилка. Наприклад, якщо помилку виявлено в описі місця розташування кордонів, тоді слід скористатися такою послідовністю дій:

  • Звернутися в організацію, що займається землеустроєм. Важливо, щоб вона мала відповідну ліцензію, що підтверджує її компетентність в даному питанні. Її співробітник зможе без праці підготувати повністю новий висновок і скласти межовий план, внісши в них нову інформацію.
  • Після цього залишається тільки написати заяву в уповноважені виконавчі органи. Зазвичай, це кадастрова палата, хоча бувають і винятки зі сформованого правила.

Складнощі при усуненні кадастрової помилки

Наведена вище послідовність дій актуальна тільки в тих випадках, коли розглядається ділянка землі має тільки одного господаря. Якщо ж у зв'язку з допущеною помилкою виникає певний конфлікт інтересів, то тоді ця процедура значно ускладнюється, а також продовжується за часом. Найчастіше, врегулювання подібних питань відбувається в форматі судового розгляду. Це найбільш дієвий метод розставити всі крапки над і.

При подібному розвитку подій критично необхідно заручитися підтримкою кваліфікованого адвоката, який буде незмінно відстоювати Ваші інтереси, доводячи ситуацію до отримання бажаного результату. Експерти не рекомендують намагатися вести судовий розгляд самостійно, адже без належного багажу знань і ряду професійних навичок просто неможливо розраховувати на позитивне для себе закінчення конфлікту.

Щоб запустити механізм судового розгляду, потрібно правильно скласти і подати відповідний позов до органів правосуддя. При цьому судова справа може вестися виключно за місцем реєстрації спірної території. Це досить важливий нюанс, про який всі дуже часто забувають.

У чому полягає допомога адвоката

Почати розгляд цього питання варто з того, що воно вимагає від учасників досить серйозних фінансових витрат, а також підкутості в правових нюансах. Крім того, не можна забувати і про моральну готовність відстоювати правоту і ораторських навичок. Без двох цих чинників, навіть маючи солідну доказову базу, практично неможливо звести хід судового розгляду в свою користь.

Залучення досвідченого фахівця допоможе врахувати всі можливі ризики, мінімізувавши навіть саму можливість негативного розвитку подій. Також це дає можливість клієнту заощадити величезну кількість часу, повністю передавши турботи про підготовку всієї потрібно документації кваліфікованого адвоката.

Безумовно не варто втрачати дорогоцінний час на самостійні спроби виправити допущену кимось кадастрову помилку. Довіртесь професіоналам, які мають значним досвідом у цій сфері адвокатської діяльності. Також з їх допомогою вдається врегулювати будь-які інші суперечки, що стосуються розділу земельної території.

Голоси відсутні