Що робити, якщо сусід захопив частину моєї ділянки

5.01.18

Земля цілком обгрунтовано вважається значним надбанням не тільки для держави, а й кожної окремої людини. Саме з цієї причини при виникненні ситуації, коли сусід самовільно переносить межі ділянки, забираючи у Вас частину території, необхідно вживати досить швидкі і рішучі заходи. У будь-якому випадку, почати слід із звернення до кваліфікованого фахівця, який зможе відстояти інтереси клієнта, незалежно від складності завдання. Таке рішення значно спростить розглянутий процес, так як непідготовленій людині просто невідомі деякі правові особливості та нюанси.

Як надходити, якщо частина ділянки була захоплена

Всього існує два можливих варіанти вирішення подібних конфліктів, і вони заслуговують на окрему згадку. В ідеалі слід спробувати їх обидва, щоб вже точно отримати бажаний результат.

Досудове врегулювання

Для початку, спробуйте просто поговорити з сусідом, виклавши йому свою позицію. Як показує наша професійна практика, два з десяти подібних інцидентів трапляються через банальну людську неуважність і помилок. Крім того, подібне рішення проблеми може заощадити значну кількість часу і сил. Якщо ж розмова нічого не дає, все одно ще не варто поспішати до суду. Можна звернутися в органи місцевого самоврядування, які уповноважені вирішувати конфлікти земельного характеру. Навіть якщо вони не зможуть прийняти рішення, таким чином вдасться зафіксувати факт порушення меж ділянки, що потім значно допоможе при судовому розгляді.

Судове врегулювання

Можна без перебільшень сказати, що переважна більшість подібних конфліктів вирішується саме в ході судового розгляду, ініційованого стороною, на чий земельну ділянку було абсолютно посягання. Насправді, це найбільш природна і, з точки зору чинного законодавства, дієва лінія поведінки, завдяки якій можна домогтися відновлення справедливості.

Звичайно ж, для звернення до судових інстанцій необхідно попередньо скласти відповідні позовну заяву, в якому буде детально викладена сама суть проблеми. Також непоганим рішенням буде попередньо отримати експертний висновок про те, що порушення меж земельної ділянки дійсно відбулося. Для цього слід звернутися за допомогою в земельну комісію, здатну провести судову експертизу.

Експертна оцінка допоможе точно встановити праву сторону і значно вплине на рішення, яке буде в кінцевому підсумку прийнято судом. За рахунок використання сучасного обладнання, вдається визначити порушення спочатку встановлених меж з точністю до декількох сантиметрів.

Можливі труднощі

В ході розгляду подібної справи можна зіткнутися з наступним набором труднощів:

  • Неточності в початковій документації. Буває так, що земельна ділянка була куплений дуже давно і поточний власник не має на нього всього набору документації. Виходом з такої ситуації стане звернення до архівного бюро, де зберігаються копії всіх угод, укладених в певному населеному пункті, районі і так далі.
  • Неможливість домовитися з сусідом. Якщо він спочатку не йде на контакт, то тоді залишається тільки звертатися в судові інстанції, тому що ніяким іншим шляхом домогтися справедливості буде просто неможливо.
  • Недостатня доказова база. Не можна поспішати з поданням позовної заяви. Попередньо потрібно зібрати максимальну кількість доказів, що підтверджують саме Вашу позицію. Серйозна підготовка значно спростить хід судового розгляду, а це дуже і дуже важливо.

Це далеко не повний перелік, але з кожним з перерахованих вище пунктів можна без проблем впоратися, заручившись допомогою професійного адвоката, який буде вести Ваша справа від початку і до кінця. Це дозволить значно скоротити час судового розгляду, а також перекласти турботи по збору доказової бази та іншим законодавчим нюансам.

Голоси відсутні