55555 Як прописатися на дачі - що для цього потрібно і куди потрібно звертатися

Як прописатися на дачі

24.11.17

Право на самостійний вибір місця проживання і власного житла є однією з найважливіших свобод кожного громадянина нашої країни. Воно закріплюється в Конституції, а значить не може бути скасовано, або ж обмежена. Це означає, що Ви можете прописатися не тільки в квартирі або приватному будинку, але і на власній дачі. Для цього навіть існує спеціальна процедура, за допомогою якої можна здійснити реєстрацію. Правда, вона має кілька нюансів і особливостей, розібратися в якій допоможе ця стаття.

Що потрібно для реєстрації на дачі

Звичайно ж, для повноцінного проходження цієї процедури необхідно як слід підготуватися, дотримавши при цьому всі норми законодавства. Цим можна зайнятися самостійно, або ж заручитися підтримкою кваліфікованого фахівця. Другий варіант дозволить з більшою ймовірністю отримати бажаний результат в гранично стислі терміни. Серед усього іншого, має бути зробити наступні дії:

  1. Для початку потрібно підготувати всю необхідну документацію, в рамках якої буде підтверджено Ваше право на володіння об'єктом нерухомості. При цьому доведеться підтвердити право власності на земельну ділянку і зведений будинок.
  2. Після цього потрібно знятися з обліку за попереднім місцем проживання. Цей процес може зайняти досить багато часу, але цього не варто лякатися.
  3. В кінці будинок готується до постійного проживання. В даному випадку мова йде не про облаштування зручного інтер'єру, а прокладання комунікаційних систем. Це абсолютно необхідно, адже без підключення до централізованого водопостачання, електромережі і так далі жити на дачі буде просто неможливо.

Практика показує, що реалізація останнього пункту вимагає великих грошових витрат, а також досить багато часу. Його не можна пропустити ще й тому, що місце прописки має повністю відповідати вимогам до житлових приміщень. Для цього доведеться виконати комплектну роботу для отримання всієї потребується документації. Також не рідкісні випадки, коли даний факт доводиться доводити в судовому порядку.

Нюанси реєстрації на дачі

До особливостей процесу реєстрації можна віднести такі моменти:

  • Фундамент будівлі повинен бути капітальним, повністю відповідаючи всім будівельним визначенням.
  • Всі інженерні системи будинку повинні знаходиться в справному стані, в повному обсязі виконувати свої безпосередні функції і задовольняти актуальні санітарні норми. Без цього в будинку не тільки не можна прописатися, а й ввести його в експлуатацію.
  • Всі несучі конструкції дачі повинні знаходиться в прийнятному інженерному стані. У всякому разі, на них не може бути помітних фізичних ушкоджень, слідів зносу і так далі.
  • Уповноважена комісія може зажадати перевірки стану теплоізоляції будинку. Це дуже важливий нюанс, адже без нього будинок стане непридатним для життя в зимову пору року. Згідно з чинними нормативними актами, в зимові місяці температура в опалюваних приміщеннях не повинна опускатися нижче позначки в 18 градусів за Цельсієм.
  • Земельна ділянка, на якій зведена дача, повинена мати індивідуальну адресу. Отримати її можна в ході звернення до спеціалізованої комісію. Вона зобов'язана видати розпорядження про присвоєння ділянці того чи іншого номеру.
  • Тільки після виконання всіх попередніх дій з'являється можливість звернутися в місцеве Управління міграційної служби. У цій установі буде змінюватися прописка клієнта на нову.

При цьому важливо розуміти, що існує цілий ряд факторів, які забороняють проводити реєстрацію громадянина на новому місці проживання, зокрема, на дачі. Наприклад, в районі житла може бути зареєстрований спалах інфекційних захворювань. Також територія, на якій розташована земельна ділянка, може перебувати в епіцентрі екологічного лиха. Це можуть бути лісові пожежі, повені і так далі.

Крім іншого, окрема процедура прописки передбачається для військових містечок. Крім того, бувають ситуації, коли провести реєстрацію неможливо через ведення бойових дій та інших надзвичайних подій.

Середнє: 2.3 (3 голосів)