Чи може власник виписати людину з квартири

1.02.17

Кожен громадянин України повинен бути зареєстрований за місцем свого фактичного проживання. Раніше даний інститут називали пропискою, потім його нібито скасували і запровадили реєстрацію, але особливої різниці між ними немає. Як і раніше за цією адресою вас будуть розшукувати працівники державних служб, надсилати повістки з суду, а також його враховують при нарахуванні різних пільг, наприклад субсидія на оплату комунальних платежів. Крім цього, без реєстрації вас не приймуть на офіційну роботу або відмовляться оформляти документи, наприклад водійське посвідчення або закордонний паспорт.

Якщо для звичайного громадянина потрібно бути десь прописаним, то власнику бажано звести кількість зареєстрованих осіб в його нерухомості до числа реально проживаючих там людей. По-перше, при оформленні субсидії враховується дохід всіх офіційно зареєстрованих мешканців. По-друге, не можна передати право власності на квартиру через продаж або по договору дарування, поки не виписані всі зареєстровані особи. Виникає логічне запитання, чи можуть власники виписати людину з квартири і як це зробити?

Добровільна виписка

За новими правилами, зняття з реєстрації більше не застосовується, зараз воно виконується автоматично при постановці на облік за новою адресою. З одного боку це скасувало зайву процедуру, з іншого ускладнило добровільну виписку. Навіть якщо людина хоче знятися з реєстрації на прохання власника, йому все одно потрібно попередньо знайти нове місце, де йому дозволять прописатися, хоча б тимчасово.

Рішення суду про зняття з реєстрації

Є і примусовий механізм виписки, коли людину знімають з обліку за рішенням суду. Для цього має бути подано позов до місцевої судової інстанції з вимогою виписки і вказати в ній одну з наступних підстав:

  1. Особа не має права користування приміщенням, тому що вселилася без згоди власника. Буде потрібно довести, що реєстрацію людина отримала не маючи дозволу власника.
  2. Закон дозволяє виписувати осіб, які визнані безвісти зниклими або померлими, потрібно мати відповідні докази.
  3. Якщо людина не користується приватною квартирою протягом півроку і не бере участі в її утриманні. Тобто, якщо громадянин виїхав на термін більше 6 місяців і не допомагає фінансово утримувати квартиру, то він втрачає право користування житлом і може бути знятий з обліку.
  4. Систематичні порушення правил проживання. Що саме вказати в заяві залежить від конкретного випадку.

Успіх подібних справ залежить від того, наскільки правильно сформована позиція заявника, і які докази він надасть. Тому рекомендується заручитися кваліфікованою юридичною підтримкою.

Центр правової допомоги Advocate24.info займається житловими спорами і може надати вам комплексну підтримку з даного питання. Зверніться до нас за консультацією, і ми знайдемо оптимальний спосіб зняття з реєстрації мешканця прописаного у вашій квартирі.

Середнє: 2.5 (10 голосів)