Як виселити члена сім'ї (колишнього члена сім'ї) за порушення правил спільного проживання

1.02.17

Закон передбачає норму житлового кодексу, за якою можна в примусовому порядку виселити члена сім'ї або колишнього члена сім'ї, якщо мова йде про колишнього чоловіка, дружину і їх родичів. Особливість даної процедури в тому, що виселення проводиться без надання іншого місця проживання. Під неї підпадають особи, які систематично порушують правила проживання в квартирі (будинку), в тому числі псують майно, порушують правила користування приміщенням, загрожують своїми діями життю та здоров'ю співмешканців.

Якщо ваша ситуація підпадає під це визначення, то слід збирати докази і складати позов до суду, інші органи не уповноважені приймати подібні рішення.

Як підготуватися до розгляду справи в суді

Будь-який професійний юрист або адвокат по житлових справах на питання, як виселити члена сім'ї з квартири (будинку) відповість, що шанси на отримання потрібного рішення суду безпосередньо залежить від якості зібраних доказів до подачі позову.

По-перше, вам потрібні документи, які підтверджують, що на відповідача застосовувався вплив уповноваженими службами. Це можуть бути дані про заяву в поліцію (дільничного), органи опіки та інші служби, а також їх офіційні відповіді по даних фактах. Це необхідно, тому що за законом суд може відмовитися розглядати ваш позов, через те що на відповідача не намагалися вплинути іншим чином, крім виселення. Або вашу справу візьмуть, але рішенням буде встановити випробувальний термін. Якщо ви ще не зверталися зі скаргами на небажаного співмешканця, слід пройти цю стадію до того, як будете подавати позов. До того ж подібні документи це вагома доказова база.

По-друге, потрібно знайти осіб, які готові дати офіційні письмові свідчення і виступити в суді в якості свідка. Зазвичай це ваші сусіди, адже вони можуть підтвердити факти скандалів, псування майна і т.п. Також можна залучити співробітників з місця роботи відповідача, інших родичів і знайомих, які можуть підтвердити факти порушення норм спільного проживання або дати інші свідчення, які стосуються справи.

По-третє, зберіть різні характеристики, довідки та інші документи, якщо вони відносяться до вашої ситуації. Це можуть бути і документи із закритих баз даних, ви не зможете їх отримати, але маєте право скласти клопотання для їх надання суду. Детальніше з цього питання краще проконсультуватися у профільного юриста.

По-четверте, зверніться в прокуратуру з клопотанням провести допит відповідача в якості свідка і прикладіть письмовий протокол до справи.

Після того як доказова база підготовлена, можна приступати до складання позовної заяви. У ній вказується суть виниклої ситуації, викладається ваша позиція і обов'язково повинно бути зазначено, що ви хочете виселити особу, тому що інші заходи впливу на нього неефективні. Якщо ви будете писати заяву самостійно, то обов'язково надайте її для перевірки практикуючому адвокату.

Порядок судового засідання

Щоб рішення судової інстанції збіглося з бажаним, ви повинні діяти в наступному порядку:

  1. Подати позов і додатки до нього (доказова база) мінімум в трьох примірниках в суд за місцем реєстрації відповідача та сплатити державний збір.
  2. На першому засіданні суд ще не розглядає справу по суті, а лише ознайомлюється з матеріалами і позиціями сторін. На ньому слід заявити клопотання про допит в якості свідків позивача, та інших осіб, яких ви залучили. Додатково ви можете подати прохання про витребування документів та залучення їх до справи, якщо закон обмежує вам доступ їх отримання. Якщо з'явилися нові докази, також подається клопотання про залучення їх до справи.
  3. Брати участь в засіданнях.

Якщо ви отримали необхідний вердикт, то після того як він набере юридичної сили, можете звертатися до паспортного столу з вимогою виписки відповідача та в інші служби, якщо він відмовиться добровільно покинути ваше житло. При отриманні незадовільного рішення, його можна оскаржити в установленому законом порядку.

У центрі правової допомоги Advocate24.info ви можете отримати як консультаційну, так і практичну допомогу у вирішення житлових спорів в Києві. Зв'яжіться з нами за контактними номерами або замовте зворотний дзвінок через спеціальну форму на сайті.

Середнє: 4 (1 голос)