Що робити, якщо сусід поставив високий суцільний паркан, тінь від якого накриває вашу ділянку

5.01.18

Не секрет, що конфліктні ситуації між власниками сусідніх людей на тлі розмежування земельних ділянок трапляються досить часто. Пов'язано подібний стан справ з великою кількістю найрізноманітніших чинників, таких як ігнорування законодавчих норм, особисті мотиви і так далі. При цьому в законах існують окремий пункт, про який мало хто знає, що забороняє зводити загороджувальні споруди, затеняющий сусідню ділянку. Ми розповімо Вам, як знайти вихід з такої неприємної ситуації, відстоявши свої права і свободи.

Які бувають регуляційні закони

В першу чергу, будь-які будівельні роботи регламентуються в рамках спеціально створеного містобудівного кодексу. Також при будівництві необхідно відштовхуватися від норм, прописаних у відповідному розділі ДБН. Якщо робити все за правилами їх цих нормативних документів, то будівельні роботи не можуть бути оскаржені в суді. Якщо ж зведення паркану було вироблено з порушеннями, то тоді це дає можливість звернутися до суду, який зможе зобов'язати забудовника внести зміни і правки в початковий проект.

Що потрібно робити

В першу чергу, необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця, який здатний відстояти права свого клієнта. В цілому ж, алгоритм дій, без врахування певних індивідуальних чинників, буде виглядати наступним чином:

  • Для початку потрібно докласти всіх зусиль, щоб спробувати вирішити наявний конфлікт виключно мирним шляхом, досягнувши певних домовленостей з сусідом. Дуже часто буває так, що правильно побудований діалог допомагає повністю вирішити ситуацію, вичерпавши конфлікт в самому його початку.
  • У разі ж, якщо переговори не принесли ніякого результату, необхідно скласти направити адресату лист з вимогою внести зміну в заграждающие спорудження. Важливо, щоб в листі вказувалися точні терміни виконання вимоги. Крім цього, в листі вказується, що якщо вимога буде проігнорована, то Ви підете в судові інстанції.
  • Правильним рішенням стане залучення експерта, здатного дати оцінку конкретно взятому забору. Для цих цілей рекомендується звертатися в незалежні організації, які займаються питаннями використання земельних ресурсів.
  • Також Вам зможуть допомогти представники місцевого самоврядування, а саме, відділ архітектури. Після детального дослідження території, уповноважений експерт повинен видати відповідні висновок, який стане відмінною підмогою при зверненні до судових інстанцій.

Можливі труднощі

Важливо обов'язково пам'ятати, що діючі нормативні вимоги для зборів на дачних і житлових ділянках значно різняться між собою. Зрозуміти це досить легко на такому простому прикладі. Якщо зведення паркану було вироблено на території житлової забудови, то її власник має повне право вибрати будь-яку висоту, а значить виявитися у виграшній ситуації в разі суді буде досить складно. У той же самий час, якщо мова йде про дачній ділянці, огорожі повинні бути не вище 150 сентиментів. Якщо вони перевищують цю позначку, то тоді слід використовувати тільки сітчасті матеріали. При цьому будь-якими законодавчими і нормативними факторами можна знехтувати, якщо між сусідами було укладено відповідний договір.

Що стосується зборів з цегли, зведених з використанням бетонної основи, то така споруда вже класифікується як об'єкт нерухомості, що підлягає знесенню у разі недотримання нормативних актів. При цьому загородження з дерева не є нерухомістю і вважаються тимчасовими, а значить не підлягають до зносу.

Також не можна віднести порушення норм ДБН до нехтування прав власності. Сам факт відхилення від нормативних приписів доведеться доводити окремо в судовому порядку, підкріпивши таку заяву висновком, зробленим представником незалежної організації. Ну і звичайно, не можна забувати про адвокатську підтримку, яка дозволить грамотно піднести всі наявні докази.

  

Голоси відсутні