Як визнати шлюб недійсним

8.01.18

З точки зору юриспруденції, це досить складна і трудовитрат процедура, що вимагає великого досвіду і знань всіх особливостей даного процесу. При цьому потрібно зазначити, що вона регламентується в рамках відповідних статей сімейного права. Крім того, рішення з даного питання можна отримати виключно в рамках ініційованого судового розгляду. Кінцевим його підсумком є ​​повне анулювання подружніх прав і обов'язків, що вступають в силу відразу після офіційного оформлення шлюбу в органах РАГСу. Що стосується майна, нажитого і отриманого вході шлюбу, то воно повинно бути розділене відповідно до актуальних нормами чинного законодавства. Якщо подружня пара оформила шлюбний договір, то всі його положення втрачають свою юридичну силу. Важливо скасувати, що незалежно від ситуації, права спільних дітей залишаються незмінними.

Підстави для анулювання шлюбу

Як показує практика, розірвання шлюбного союзу може статися з таких причин:

  • При реєстрації сімейних відносин один з подружжя не повідомив другого про наявність у нього смертельною, або небезпечною для життя, хвороби. При такому розвитку подій друга сторона має право вимагати розлучення.
  • У разі укладення фіктивного шлюбу, метою якого було не створення сім'ї, а отримання певних вигод і преференцій від сімейного статусу.
  • Сімейні стосунки, як з'ясувалося пізніше, були оформлені між близькими родичами.
  • Шлюб був укладений в той час, коли одна зі сторін все ще перебувала в активних шлюбних відносинах з інших людиною. Пов'язано це з тим, що, згідно із чинним законодавством, не можна мати відразу двох дружин чи чоловіків.
  • Державна реєстрація проводилась в умовах чиниться тиску на одного з подружжя. У зв'язку з цим прийняте рішення не можна вважати повністю щирим.

Як визнати шлюб недійсним   

Почати потрібно з того, що необхідно підготуватися до тривалого судового розгляду, в рамках якого буде задоволено обидві сторони подружньої пари. Важливо, щоб в ході суду Ваші інтереси представляв кваліфікований фахівець. Це необхідно для збору необхідної документації, підбору відповідного набору доказів і так далі. Також не варто забувати, що професійні адвокати мають навички оратора, що дає можливість підносити інформацію в максимально вигідному ключі. Крім іншого, вони здатні звернути увагу на дрібні деталі справи, здатні кардинально змінити його результат.

Подати позовну заяву до судових інстанцій мають право особи, що відносяться до наступних категорій:

  1. Чоловік, який має підстави вважати, що його права були порушені в ході оформлення шлюбу, або вже під час нього.
  2. Опікуни неповнолітніх осіб, чиє благополуччя виявилося під загрозою через укладання шлюбних уз.
  3. Прокурори, в разі наявності вагомих підстав вважати, що раніше укладений шлюб був фіктивним.

У більшості випадків, позов можуть бути подані в будь-який час. Єдиним винятком є ситуація, коли один з подружжя виявився невиліковно хворий. Тоді у другої сторони сімейної пари є рівно дванадцять місяців на складання і подачу позову.

Згідно з чинними законодавчими нормами, суд розглядає подібні справи на загальних підставах. На процедуру не впливає ніякі чинники. Важливо тільки відзначити, що суд має повне право відмовити в розгляді позову через допущені помилки в оформленні документації. Саме з цієї причини, щоб гарантовано отримати бажаний результат, доведеться відразу ж звертатися до справжніх професіоналів, здатним грамотно провести весь процес розірвання шлюбу, від його початку і до логічного завершення.

Голоси відсутні