55555 Як після розлучення залишити дитину з батьком Київ

Як після розлучення залишити дитину з батьком

5.02.17

У Сімейному кодексі України за обома батьками закріплені рівні права на дітей, тому мати і батько можуть в рівній мірі претендувати на опіку над ними в разі розірвання шлюбу. З іншого боку, склалася усталена судова практика, в силу національного менталітету і релігійних вірувань, що дітей не можна розлучати з матір'ю. Тому в більшості випадків суди приймають рішення про проживання дитини не на користь батька, а йому відводиться роль платника аліментів і надається право бачитися з дітьми, і приймати іншу участь в їх житті.

Але якщо ви твердо вирішили боротися за право проживання дітей з батьком, то маєте на це повне право. Наші адвокати по сімейних справах розглянули це питання і дають такі поради.

У яких випадках дитина залишається з батьком

Після розлучення діти залишаються з батьком в наступних випадках:

  1. Мати може відмовитися від того щоб діти проживали разом з нею. У такому випадку вона підписує добровільну відмову.
  2. З подачі органів опіки суд може відібрати у дружини право на залишення з нею дитини. Йдеться про ситуації, коли колишня дружина скоїла злочин, знаходиться на обліку як алко- або наркозалежна, визнана недієздатною, становить небезпеку для здоров'я дитини і т.п. Додатково може бути винесено рішення на заборону матері бачиться з дітьми, аж до позбавлення батьківських прав.
  3. Дитина сама хоче залишитися з батьком. У законодавстві прописано, що діти підлітки старше 14 років можуть самі вирішити з ким проживати, якщо батьки вирішили розірвати шлюб. Також допускається опитування дітей старше 10 років на предмет встановлення ступеня їх прихильності до матері і батька. Ці відомості можуть істотно вплинути на позицію суду.

Якщо ваш випадок не підпадає під перелік вище зазначеного, тоді слід готуватися до тривалого судового розгляду.

Який лінії захисту дотримуватися в суді

Виходячи із свого досвіду і досвіду колег, фахівці у сімейних справах нашого центру правової допомоги рекомендують дотримуватися такої лінії захисту, щоб після розлучення залишити дитину з батьком.

По-перше, розглядаючи подібні справи, суд зобов'язаний приймати рішення в інтересах дитини. Тому ви повинні робити акцент на тому, чому дитині буде краще залишитися жити з батьком. Аргументація в стилі більше грошей і краще житлоплоща не пройде, це питання можна врегулювати за рахунок аліментів і поділу спільного майна. Потрібно довести, що тато регулярно займається вихованням дітей, краще знає як за ними доглядати, має стійкий психологічний зв'язок з дитиною і т.п.

По-друге, ні в якому разі не можна перешкоджати матері спілкуватися з дітьми або налаштовувати їх проти неї. Подібні факти легко довести в процесі судового розгляду та вони зведуть нанівець всі зусилля по створенню образу позитивного батька. Ви повинні показати, що хочете залишити дітей собі, тому що їм так буде краще. А не тому, що не бажаєте, щоб вони постійно проживали з матір'ю.

По-третє, не варто підміняти поняття і висувати неправдиві звинувачення щодо колишньої дружини. Спроби зганьбити мати теж гратимуть проти вас. Якщо факти зловживання алкоголем, асоціальної поведінки, неучасті в житті дітей і т.п., мали місце, то озвучувати їх варто тільки при наявності вагомих доказів.

Щоб дати більш точні рекомендації, необхідно розглядати кожну ситуацію в індивідуальному порядку. Але перше з чого починають в таких справах, це звернення до органів опіки та піклування. Вони повинні дати висновок, що батько в змозі забезпечити дітей гідними умовами проживання, а також займатися їх вихованням і освітою.

Центр правової допомоги Advocate24.info спеціалізується на сімейному праві і надає допомогу в справах, які стосуються визначення місця проживання дитини після розлучення. Зателефонуйте нам або зверніться за допомогою до офісу в Києві.

Голоси відсутні