55555 Угода про розподіл майна подружжя - як краще оформити, а також що для цього потрібно

Угода про розподіл майна подружжя

24.11.17

Почати варто з безпосереднього визначення цього документа. Фактично - це цивільний договір, що містить в собі цілий ряд умов розподілу майна, яке було отримано подружжям під час їх спільного проживання і перебування в шлюбі. Потрібно відзначити, що він може складатися відразу після весілля, під час шлюбу, або ж після отримання розлучення. Головною і єдиною умовою успішного підписання даної угоди буде обопільна згода сторін. Якщо ж один з подружжя з чимось не згоден, тоді процес поділу майна може значно затягнутися, перейшовши в судову площину. З одного боку, такий поворот подій допоможе більш справедливо розподілити майно. З іншого ж, він практично зводить нанівець саму можливість компромісного рішення.  

Правила складання угоди про розподіл майна

В першу чергу, згідно з нормами чинного законодавства, даний договір повинен в обов'язковому порядку складатися в письмовому вигляді. Крім того, він буде вважатися дійсним виключно після проходження процедури запевнення в нотаріальній конторі. Цей нюанс необхідно дотримувати для того, щоб кожен пункт договору був складений за всіма правилами. Зокрема, не допускається його складання у вільній формі. Також існує спеціальна форма бланка, що містить в собі:

  • Інформацію про поточний статус подружжя, тобто чи був шлюб вже розірваний, або ж пара складає договір «про всяк випадок».
  • Повний список майна, яке підлягає поділу в разі розлучення. Додатково в нього повинні бути внесені ціни, що дозволить точно визначити вартість часток подружжя.
  • В кінці має зазначатися дата підписання і ставитися самі підписи подружжя. Без цього договір вважається не відбувся. Пов'язано це з тим, що залишаючи свої підписи, учасники угоди підтверджують правильність викладеної в ньому інформації і дають згоду на вказане поділ майна.

Щоб запевнити вже готовий договір можна звернутися за допомогою до будь-якого доступного нотаріуса, ніяких обмежень в цьому питанні немає. Це означає, що немає потреби прив'язуватися до місця проживання, адреси прописки і так далі. Правда, якщо передбачається поділ або передача об'єктів нерухомості, то тоді неминуче доведеться скористатися послугами спеціаліста, який веде свою професійну діяльність в районі розташування будинку або квартири.

Можливі проблеми

Безумовно, їх може бути величезна кількість, так як кожен подібний випадок по-своєму унікальний. Саме з цієї причини потрібно заручитися підтримкою кваліфікованого адвоката, здатного взяти на себе роботу з документацією і безліч інших важливих завдань. Незважаючи на це, грунтуючись на практичних спостереженнях, можна виділити наступні складності, актуальні для більшості розглянутих випадків:

  1. Відсутність компромісу між подружжям. Нерідко підписання такого договору значно затягується через те, що сторони не можуть домовитися на рахунок розподілу майна. Виходом із ситуації стане компроміс однієї зі сторін, або ж звернення в судові інстанції, здатні справедливо розподілити все нажите.
  2. Далеко не завжди подружжю вдається точно визначити чи згадати, яке саме майно є спільним, а яке є особистим. Насправді, якщо шлюб триває вже багато років, така складність цілком з'ясовна. З іншого боку, це значно ускладнює складання угоди, так як доводиться доводити факти спільних покупок.
  3. Відсутність точної форми складання договору змушує багато пар звертатися за допомогою до фахівців, так як підходити до цього питання халатно безумовно не можна, адже документ матиме великий юридичну вагу.

Ну і звичайно, головне завдання кожного учасника договору полягає у відстоюванні своїх прав та інтересів. Безумовно, не можна відкидати можливість поступок і компромісів, але безумовно не варто жертвувати своїм щастям і життєвим комфортом. Пам'ятайте про це і тоді дана процедура пройде досить легко і обов'язково успішно.

Голоси відсутні