Зміна прізвища дитини після розлучення

24.11.17

Безумовно, розірвання шлюбу є процедурою, яка значно змінює життя людей. Крім того, зміни відбуваються не тільки у безпосередніх подружжя, а й у їхніх дітей. Залежно від рішення суду, вони можуть бути залишені з батьком або матір'ю. У другому випадку часто стає актуальним питання зі зміною прізвища дитини. Важливо, щоб жінка була готова доводити всіма можливими способами свій родинний зв'язок з дитиною, і тоді вона обов'язково доб'ється отримання бажаного результату. Щоб значно спростити цей процес, рекомендується відразу звернутися до кваліфікованого фахівця, який візьме справу в свої руки.

Необхідний набір документів

Звичайно ж, механізм зміни прізвища дитини завжди вимагає індивідуального підходу і врахування безлічі унікальних нюансів. Але перелік документів, без яких неможливо змінити прізвище, завжди залишається незмінним. У нього тільки можуть бути внесені зміни згідно з новими законодавчими актами, але це трапляється дуже і дуже рідко. Перелік виглядає наступним чином:

  1. Документи, здатні підтвердити особисті дані батьків.
  2. Оригінал свідоцтва про народження дитини.
  3. Виписки, що підтверджують факт розірвання сімейних уз між батьками.
  4. Запевненна в нотаріальній конторі згода другого з батьків на зміну прізвища спільної дитини, оформлене в письмовій формі.
  5. У певних випадках, згода, оформлена з боку дитини, також завірена нотаріально.
  6. Інші докази, які можуть знадобитися в ході проходження даної процедури.

Правові підстави

Згідно з діючими нормами Сімейного кодексу, слід в першу чергу відстоювати інтереси дитини, і вже потім враховувати побажання батьків. Тому виділяються наступні причини, які дозволяють зміну прізвища:

  • Якщо дитина ще не досягла чотирнадцятирічного віку, то для зміни прізвища досить обопільної згоди батьків. Саме вони і будуть вирішувати, чиє прізвище в результаті візьме дитина.
  • У ситуації, коли батьки вже знаходяться в розлученні і проживають окремо, зміна прізвища без обопільної згоди дозволяється, якщо місцезнаходження одного з них так і не вдається встановити.
  • Якщо діти були народжені поза шлюбом, то їм буде присвоєно поточна прізвище їх матері.
  • Побажання дитини беруться до уваги після досягнення нею десятирічного віку.

Деталі зміни прізвища дитини

Коли необхідний пакет документів зібрано, требапередати його в компетентні органи опіки. При цьому існує вибір між особистою передачею і відправкою по пошті. Важливо відзначити, що для отримання згоди від опікунську комісії, потрібно грамотно і аргументовано обгрунтувати свою позицію, виділивши позитивні сторони зміни прізвища, які точно підуть на користь дитині. Зазвичай, розгляд справи не займає надто багато часу, хоча бувають і складні випадки, що вимагають пильного вивчення.

Якщо відповідь комісії виявився задовільним, тоді залишається тільки звернутися в найближчий ЗАГС за новим свідоцтвом про народження для дитини. За процедурою, даний запит обробляється протягом одного місяця, після чого дитина офіційно змінює своє прізвище.

У ситуації, коли піклувальні органи відмовляють, залишається тільки оскаржити це рішення в судовому порядку, надаючи вагомі докази, що показують, на скільки дитині необхідно змінити прізвище. Варто уточнити, що статистично звернення до суду на багато частіше закінчується позитивно. Головне - це правильно скласти відповідний позов, а також вибудувати безпрограшну лінію поведінки в суді. Для цього потрібно всього лише знайти досвідченого адвоката, в чиїх силах буде відстояти Вас і Ваші інтереси, домігшись якнайшвидшої зміни прізвища для дитини.

Голоси відсутні