Перш ніж почати розгляд даного питання, необхідно точно зрозуміти, що ховається під терміном «шлюб». Офіційно прийняте в нашій країні визначення говорить нам про те, що це певний вид відносин, спілки, укладених між чоловіком і жінкою, зареєстрованих уповноваженими органами виконавчої влади. В даному випадку, мова йде про РАЦСі, уповноважені укладати шлюби не тільки між громадянами України, а й іноземцями, або ж особами, які не мають в даний момент часу певного громадянства. Для вступу в шлюб зацікавлена особа повинна відповідати таким критеріям:
- На момент одруження досягти вісімнадцятирічного віку. При цьому існує велика кількість винятків, що дозволяють зробити це на два роки раніше, тобто, в шістнадцять. Для цього потрібно просто отримати відповідні розпорядження суду.
- Особи, які укладають шлюб не повинні бути скутими узами з іншими особами, котрі приймають участь в конкретно взятій процедурі.
- Шлюбу не повинно нічого перешкоджати. Наприклад, в реєстрації буде відмовлено, якщо подружжям збираються стати рідні брати і сестри, родичі по прямій лінії. Також потрібно відзначити, що усиновлювач не може вступити в шлюб з особою, яка усиновлена.
Важливо уточнити, що дотримання всіх цих умов, в обов'язковому порядку, підтверджуються оформленням певної документації, супутньої реєстрації. Що стосується безпосереднього шлюбу з іноземцем, то він дозволяє йому отримати повністю законний вид на проживання терміном до двох календарних років. Якщо шлюбні узи збережуться після закінченні цього періоду, то іноземець отримає право на більш тривале проживання на території нашої країни. При цьому така особа зобов'язана надати наступний пакет документів:
- Паспорт, в якому відзначено факт законного перебування в Україні. При цьому потрібно пам'ятати про необхідність враховувати особливості порядку перетину кордону з конкретно взятим державою. Мається на увазі, чи потрібна для цього віза.
- Документ, що підтверджує, що іноземець не перебуває в даний момент часу в шлюбі в своїй країні. Видаватися він повинен тією країною, чиїм громадянством має іноземець.
- Будь-який документ, виданий іноземними інстанціями повинен надаватися в оригінальному і перекладеного на українську мову варіанті. Ця вимога обумовлюється необхідністю точно інтерпретувати викладену в документах інформацію.
Порядок реєстрації шлюбу з іноземцем
Щоб повністю пройти розглянуту процедуру, потрібно докласти цілком фіксований набір кроків, які повинні в кінцевому підсумку призвести до досягнення бажаного результату. Послідовність дій, згідно чинного в Україні законодавства, буде виглядати наступним чином:
- Особи, які планують стати подружньою парою, повинні особисто подати в РАЦС заяви, складене згідно державного зразка. При цьому сторона заявників має право на самостійний вибір відповідного РАЦСу, без прив'язки до місця прописки і іншим фактором. При цьому, якщо майбутній чоловік-іноземець не може взяти участь в подачі документів, то його підпис має бути завірений нотаріусом, а відповідні заяву передано уповноваженим представником, обраним добровільно.
- Після того, як державні органи РАЦСу перевіряють і приймають заяви, їх представник знайомить заявників з їх правами та обов'язками, а також розповідає про чинне порядку одруження. Також подружжя може отримати будь-яку необхідну інформацію, що стосується майбутньої процедури. Це допоможе позбутися від цілого ряду можливих труднощів, адже всі можливі нюанси будуть враховані.
- Представник РАЦСу зобов'язаний повідомити осіб, які подали заяву, про те, що вони можуть попередньо пройти медичне обстеження, покликане встановити поточні стан здоров'я. Факт згоди, або ж відмови, фіксується в спеціальній формі актового запису і переноситься в архів.
- Після цього, за обопільною згодою сторін, призначається конкретний день, на який призначається проведення одруження. При цьому реєстрація шлюбу з іноземцем проводиться на загальних підставах протягом одного місяця, або ж більше, за умови наявності доведених поважних причин.
- Сама реєстрація шлюбу може проводитися виключно в присутності всіх сторін, які подали заяву.
Виходячи з усього вищевикладеного можна зробити закономірний висновок про те, що реєстрація шлюбу між іноземцем та особою, яка має українське громадянство, проводиться повністю на загальних підставах, без найменших відмінностей.
Можливі труднощі
При цьому трохи ускладнюється процес збору та подачі необхідного набору документації. Він потрібен досить великої уваги до деталей, а тому, заради гарантованого отримання бажаного результату, краще відразу ж звернутися до фахівця. Це дозволить скинути з себе велику кількість турбот, а також заощадить величезну кількість часу.
Важливий нюанс полягає в тому, що всі надані в РАГС документи повинні попередньо потрапити на легалізацію. Буквально це означає визнання документа на території України. Без цього продовжити оформлення шлюбу з достатніми для цього законними підставами просто неможливо.
Додатково потрібно відзначити, що надані документи далеко не завжди є правомочною приймати. Навіть незначна помилка, або дрібна неточність, може поставити хрест на планах щодо якнайшвидшого одруження на загальних підставах. Якраз для того, щоб уникнути подібного розвитку подій і потрібно звернутися до кваліфікованого фахівця, здатного взяти на себе всі витрати і основні труднощі.
Як укладається шлюб за кордоном
Розглянувши ситуацію, коли шлюб з іноземцем полягає на території України, не можна пройти повз варіанту розвитку подій, коли громадянин нашої країни вступає в шлюбні відносини за кордоном. Дана процедура вимагає дотримання певної послідовності дій, а також взяття під слухаючи цілком конкретного набору нюансу. В першу чергу, експерти рекомендують підійти з максимально можливою ретельністю до збору всієї супутньої документації.
Йдеться про паспорт, свідоцтво про народження (для деяких країн це критично важливо), актуальною довідці про сімейний стан і так далі. Зокрема, може бути затребувана довідка про закінчення шлюборозлучного процесу в Україні.
Звичайно ж, не можна буде обійтися без перекладу кожного документа на мову, що є титульним в конкретно взятій країні. Також, якщо держава входить в перелік підписантів Гаазької конвенції, то головним показником визнання ваших документів стане проставлена на них спеціальна апостиль. При цьому для оформлення шлюбу достатньо оформити виїзд по звичайнісінької туристичній візі. Це дуже зручно, так як не вимагає надмірних зусиль і дозволяє заощадити багато часу, за умови, що Вашим випадком буде займатися справжній професіонал.