Визначення місця проживання дітей

Суперечка про визначення місця проживання дітей найбільш складна частина шлюборозлучного процесу. Згідно з чинним законодавством при їх вирішенні працюють наступні правила:

  • з ким залишиться дитина після розлучення визначає суд або органи опіки;
  • при вирішенні таких спорів головний пріоритет - оптимальні умови проживання для дитини;
  • якщо в сім'ї двоє і більше дітей, то розділяти їх вкрай небажано;
  • всі фактори враховуються в сукупності, тобто до кого діти більше прив'язані, хто з батьків має кращі умови проживання, соціальний статус і спосіб життя кожного з подружжя, і т.д.

Останній пункт потрібно розглянути детальніше, для зручності наведемо простий приклад. Наприклад, у батька дитини значно кращі умови для проживання, але дитина прив'язана до матері, вона займається його вихованням і навчанням. У такому випадку якщо мати може забезпечити прийнятні умови для побуту, це може бути просто невелика особиста квартира в хорошому стані, то суд прийме її сторону і закриє очі на елітарну нерухомість батька.

Кожен раз, виносячи вердикт про проживання дітей, суд або в органи опіки повинен вказати які чинники, були враховані, яким з них і чому віддали пріоритет. Даний документ дає підстави для оскарження, якщо були допущені помилки або зроблені неправильні висновки. Також можна повторно звернутися до суду з даного питання, якщо змінилися обставини. У наведеному вище прикладі суд прийме сторону батька, якщо мати не може забезпечити задовільні умови проживання. Але після того як вона вирішить дане питання, можна сміливо подавати на повторний розгляд з високими шансами виграти справу.

Це важливо

З процедурою визначення місця проживання дитини пов'язано кілька помилок, важливо знати такі речі:

  1. Вона не має відношення до позбавлення батьківських прав. Другий з батьків не звільняється від обов'язків брати участь в житті свого чада і з нього не знімається відповідальність за його дії. Він має право регулярно бачитися з дітьми, графік встановлюється судом або за обопільною згодою.
  2. Якщо діти залишилися з вами, це побічно підтверджує ваше право на отримання аліментів, але їх розмір, форму виплат і інші питання потрібно встановлювати окремо.
  3. У таких справах мати не має пріоритету перед батьком, ключовий фактор - кращі умови для дитини. Суд або орган опіки зважує усі фактори, проживання дітей можуть цілком встановити з батьком при наявності на це вагомих підстав. Також опікуном може стати інший близький родич, дядько, бабуся і т.д., якщо на це будуть підстави.
  4. Якщо батько й мати, а також близькі родичі не відповідають критеріям нормального проживання дітей, то приймається рішення забрати їх на виховання держави і передати в притулок.

І найголовніше, якщо ви хочете щоб діти залишилися з вами, недостатньо заявити про це на суді. Потрібно надати переконливі докази того, що дитині з вами буде краще. Тому успіх в таких справах багато в чому залежить від правильної попередньої підготовки, для цього має сенс звернутися за допомогою до професійних юристів.

Домовитися або звернеться до суду?

Якщо розпалася сім'я, в якій є діти, то розлучитися можна тільки в суді, але чи варто робити питання дітей частиною судового процесу?

У центрі правової допомоги Advocate24.info ми впевнені, що будь-які спори щодо дітей краще врегулювати шляхом пошуку компромісного рішення. По-перше, ви захистите свою дитину від необхідності брати участь в судових засіданнях. По-друге, істотно зменшите час шлюборозлучного процесу. По-третє, досягнення компромісу дозволить не перетинати ту межу, коли вже колишнє подружжя стає найлютішими ворогами. Пам'ятайте, що ваша колишня друга половинка нікуди не зникне, і ростити дитину вам все одно доведеться разом, адже обоє батьків за законом несуть відповідальність за благополуччя спільного чада.

Справа в будь-якому випадку буде розглядатися в суді. Але під час розгляду колишнє подружжя можє заявити про спільну позицію з питання дітей і представити докази своїх слів, в тому числі висновок органів опіки.

Ми готові розглянути вашу ситуацію і знайти з неї правовий вихід, навіть якщо суд уже програний. Маємо багаторічний практичний досвід у таких сімейних спорах, допоможемо знайти компроміс або захистимо ваші законні інтереси в судовому порядку.

Середнє: 5 (1 голос)

отримайте консультацію адвоката

безкоштовно

прямо зараз

+38 (096) 38 38 111

Советы по теме