Розділ майна подружжя при розлученні

Процес поділу спільного майна є невід'ємною частиною процесу розлучення і завжди супроводжується важкими і негативними емоціями і наслідками, впоратися з якими без допомоги досвідченого юриста нелегко.

Звичайно, в тому випадку, коли чоловік і жінка спокійні і розсудливі люди, здатні без скандальних сцен вирішити питання, як про саме розлучення, так і про розподіл спільно нажитих матеріальних цінностей - це зовсім інша справа. Однак, як показує наша багаторічна адвокатська практика - такі сімейні пари, що розлучаютьсясьогодні є крайньою рідкістю.

Сумна статистика

Найбільш часто пари, що розлучаються не можуть обопільно і спокійно поділити своє майно. Кожен з них упевнений, що має більше прав на окремо взяту нерухомість, побутову техніку, транспортний засіб, коштовності і іншу власність. І як результат - доводиться звертатися для вирішення питання про розподіл нажитої подружжям власності в судову інстанцію.

Кожен шлюборозлучний процес унікальний

Повірте на слово фахівцям, за плечима яких 10-річний бездоганний досвід роботи в ідентичних справах, шаблонних варіантів дій в суперечках про розподіл майна просто не існує. Якщо звичайно вам потрібен якісний результат.

Як приклад цього - розділ депозитів, спільно внесених на рахунки банківських установ. В цьому випадку спір, що виник буде розглядатися в порядку позовної заяви про розподіл майна і окремого провадження не буде, оскільки тут не зачіпаються інтереси самого банку.

Однак на противагу наведеному прикладу може бути поставлена ​​ситуація, коли дані матеріальні засоби були надані якимись третіми особами, тоді буде призначатися окреме провадження. Таких прикладів сотні, і тому при розподілі майна не звернутися за допомогою до адвоката - буде щонайменше нерозумно, оскільки існує велика ймовірність отримати набагато менше, ніж розраховував, або не одержати взагалі нічого.

Як ділиться майно?

Тут, як уже згадувалося вище, є два варіанти вирішення питання:

  • Перший з них найпростіший - добровільний (укладення угоди між сторонами), і в цьому випадку буде досить повної консультації досвідченого юриста.
  • Другий, коли вже колишні подружжя не досягли спільного рішення, тоді використовується примусовий спосіб розподілу, тобто за допомогою подачі судового позову одного з подружжя до іншого. І в цьому випадку саме суд вирішує - кому і скільки належить отримати. І ось тут вже без допомоги грамотного фахівця не обійтися, щоб відсудити собі вигіднішучастину.

Судові погляди

При розгляді справи суд, звісно, найбільше хоче винести найсправедливіше і оптимальне для обох сторін рішення. І тому він враховує і стан здоров'я подружжя, і їх працездатність, і індивідуальні потреби, а також інтереси неповнолітніх дітей, які проживають з одним із подружжя.

Також враховуються і окремі побажання всіх сторін процесу. Ми проконсультуємо вас, як краще за все подати всі ці відомості, щоб суддя прийняв вашу сторону і ухвалив викладені в позові вимоги.

Середнє: 5 (1 голос)

отримайте консультацію адвоката

безкоштовно

прямо зараз

+38 (096) 38 38 111

Советы по теме

При розірванні шлюбу між вже колишнім подружжям повинно бути розділене все майно, яке має статус спільно нажитого. Це означає, що під дане правило підпадають і такі об'єкти як особистий автомобіль. Як же його можна поділити? Автомобіль - неподільне майно Реєстрацією та о...
Закон України передбачає обовяззок батькові дитини (найчастіше це батько, але може бути і мати), який не є опікуном, виплачувати щомісяця певну суму на його утримання в розмірі не менше 30% від поточного прожиткового мінімуму, встановленого для неповнолітнього. При цьому ...