Визначення місця проживання дітей

Суперечка про визначення місця проживання дітей найбільш складна частина шлюборозлучного процесу. Згідно з чинним законодавством при їх вирішенні працюють наступні правила:

  • з ким залишиться дитина після розлучення визначає суд або органи опіки;
  • при вирішенні таких спорів головний пріоритет - оптимальні умови проживання для дитини;
  • якщо в сім'ї двоє і більше дітей, то розділяти їх вкрай небажано;
  • всі фактори враховуються в сукупності, тобто до кого діти більше прив'язані, хто з батьків має кращі умови проживання, соціальний статус і спосіб життя кожного з подружжя, і т.д.

Останній пункт потрібно розглянути детальніше, для зручності наведемо простий приклад. Наприклад, у батька дитини значно кращі умови для проживання, але дитина прив'язана до матері, вона займається його вихованням і навчанням. У такому випадку якщо мати може забезпечити прийнятні умови для побуту, це може бути просто невелика особиста квартира в хорошому стані, то суд прийме її сторону і закриє очі на елітарну нерухомість батька.

Кожен раз, виносячи вердикт про проживання дітей, суд або в органи опіки повинен вказати які чинники, були враховані, яким з них і чому віддали пріоритет. Даний документ дає підстави для оскарження, якщо були допущені помилки або зроблені неправильні висновки. Також можна повторно звернутися до суду з даного питання, якщо змінилися обставини. У наведеному вище прикладі суд прийме сторону батька, якщо мати не може забезпечити задовільні умови проживання. Але після того як вона вирішить дане питання, можна сміливо подавати на повторний розгляд з високими шансами виграти справу.

Це важливо

З процедурою визначення місця проживання дитини пов'язано кілька помилок, важливо знати такі речі:

  1. Вона не має відношення до позбавлення батьківських прав. Другий з батьків не звільняється від обов'язків брати участь в житті свого чада і з нього не знімається відповідальність за його дії. Він має право регулярно бачитися з дітьми, графік встановлюється судом або за обопільною згодою.
  2. Якщо діти залишилися з вами, це побічно підтверджує ваше право на отримання аліментів, але їх розмір, форму виплат і інші питання потрібно встановлювати окремо.
  3. У таких справах мати не має пріоритету перед батьком, ключовий фактор - кращі умови для дитини. Суд або орган опіки зважує усі фактори, проживання дітей можуть цілком встановити з батьком при наявності на це вагомих підстав. Також опікуном може стати інший близький родич, дядько, бабуся і т.д., якщо на це будуть підстави.
  4. Якщо батько й мати, а також близькі родичі не відповідають критеріям нормального проживання дітей, то приймається рішення забрати їх на виховання держави і передати в притулок.

І найголовніше, якщо ви хочете щоб діти залишилися з вами, недостатньо заявити про це на суді. Потрібно надати переконливі докази того, що дитині з вами буде краще. Тому успіх в таких справах багато в чому залежить від правильної попередньої підготовки, для цього має сенс звернутися за допомогою до професійних юристів.

Домовитися або звернеться до суду?

Якщо розпалася сім'я, в якій є діти, то розлучитися можна тільки в суді, але чи варто робити питання дітей частиною судового процесу?

У центрі правової допомоги Advocate24.info ми впевнені, що будь-які спори щодо дітей краще врегулювати шляхом пошуку компромісного рішення. По-перше, ви захистите свою дитину від необхідності брати участь в судових засіданнях. По-друге, істотно зменшите час шлюборозлучного процесу. По-третє, досягнення компромісу дозволить не перетинати ту межу, коли вже колишнє подружжя стає найлютішими ворогами. Пам'ятайте, що ваша колишня друга половинка нікуди не зникне, і ростити дитину вам все одно доведеться разом, адже обоє батьків за законом несуть відповідальність за благополуччя спільного чада.

Справа в будь-якому випадку буде розглядатися в суді. Але під час розгляду колишнє подружжя можє заявити про спільну позицію з питання дітей і представити докази своїх слів, в тому числі висновок органів опіки.

Ми готові розглянути вашу ситуацію і знайти з неї правовий вихід, навіть якщо суд уже програний. Маємо багаторічний практичний досвід у таких сімейних спорах, допоможемо знайти компроміс або захистимо ваші законні інтереси в судовому порядку.

Середнє: 5 (1 голос)

отримайте консультацію адвоката

безкоштовно

прямо зараз

+38 (096) 38 38 111

Советы по теме

Громадяни України які не досягли 18 років не мають права перетинати державний кордон без наявності відповідного дозволу. Це може бути усна або письмова згода (завірена нотаріусом), або рішення суду що дає право виїзду з країни. Що і коли застосовується, давайте розглян...
У Сімейному кодексі України за обома батьками закріплені рівні права на дітей, тому мати і батько можуть в рівній мірі претендувати на опіку над ними в разі розірвання шлюбу. З іншого боку, склалася усталена судова практика, в силу національного менталітету і релігійних ві...