55555 Як і на кого можна стягнути аліменти - куди звертатися і які потрібні документи

Як і на кого можна стягнути аліменти

8.01.18

Незважаючи на існуючі в суспільстві оману, платити аліменти повинні абсолютно всі батьки, навіть ті, які були позбавлені прав на дитину в ході судового розгляду. Потрібно відзначити, що дані виплати повинні здійснюватися, поки дитина не досягне повноліття. При цьому в чинному законодавстві чітко прописується, що в випадках, коли дитина після закінчення школи вступає до навчального закладу, то аліменти продовжують виплачуватися ще рівно п'ять повних років.

З кого можуть бути стягуватися аліменти

Стягнення аліментів може здійснюватися не тільки на дітей, але на будь-яких осіб, які не мають можливості самостійно себе забезпечувати. Правда, така процедура пов'язана з великою кількістю різних труднощів, впоратися з якими самостійно практично неможливо. Тому, щоб гарантовано захистити свої інтереси, рекомендується в обов'язковому порядку заручитися підтримкою кваліфікованого фахівця, здатного допомогти вийти з будь-якої ситуації, що склалася.

 Дитячі аліменти

Закон говорить, що кожен батько зобов'язаний піклуватися про своє чадо, забезпечуючи його всім необхідним на шляху дорослішання. При цьому абсолютно не важливо, позбавлений чи батько або мати батьківських прав. Також важливий нюанс полягає в тому, що якщо дитина, якій вже виповнилося вісімнадцять років, не може самостійно забезпечити своє життя, йому теж можуть виплачуватися аліменти. Звичайно ж, доведеться надати докази непрацездатності, але це скоріше нюанси, ніж реальні складності.

Домогтися виплати аліментів можна кількома шляхами. Наприклад, існує можливість зобов'язати одного з батьків здійснювати регулярні виплати в ході судового розгляду. Дивно, але в сучасній практиці все більше і більше випадків, коли батьки навіть після розлучення досягають взаємоприйнятних угод, що стосуються забезпечення загального чада.

Розмір аліментів

Встановлення певної суми виплат повинна проводиться відповідними органами. Складність цього процесу полягає в тому, що реальний розмір щомісячних виплат знаходиться в прямій залежності від цілого ряду важливих факторів, які необхідно обов'язково враховувати. Фактично, кожна окрема ситуація повинна бути ретельно розкладена по частинах, щоб встановити максимально точну суму. При цьому виділяється два види виплат:

  • Відсоткова. У цьому випадку платник зобов'язаний віддавати певний відсоток від свого місячного доходу. Це означає, що сума виплат може постійно змінюватися, в залежності від рівня доходів окремо взятої людини. Багато експертів вважають, що це досить справедлива форма виплат, так як вона одночасно лояльна як до батьків, так і дитині.
  • Тверда. За великим рахунком, це спочатку затверджена сума грошових коштів, яка повинна виплачувати в обов'язковому порядку, незалежно від життєвих обставин платника.

Графа додаткових витрат

До неї звертаються, коли дитина раптово вимагає більше грошей. Наприклад, це може статися в результаті хвороби, вступу до навчального закладу і так далі. Насправді, це досить важлива можливість, яку забезпечує сучасне законодавство. За великим рахунком, вона діяла і раніше, але мала негласний характер. Тепер подібна взаємодія батьків має повністю законна підстава. Потрібно відзначити, що подібна виплата може мати разовий або регулярний характер, до зникнення причин, які спонукали до додаткових фінансових відрахувань.

Як звільнити себе від сплати аліментів

У цьому питанні існує досить багато тонкощів і нюансів. Якщо раптово відмовитися від сплати аліментів, не маючи на те доведену поважну причину, то опікун дитини має повне право вимагати неустойку. Найбільш «м'яким» і, в якій мірі, простим способом відмови від виплати аліментів є висновок обопільного договору між батьками. Звичайно ж, подібна угода має влаштовувати обидві сторони, але після його підписання і виконання взятих на себе зобов'язань, платник перестає бути повинен здійснювати щомісячні відрахування.

Голоси відсутні