Отримання дозволу на проживання

5.01.18

Безумовно, для будь-якої людини, що живуть в межах нашої країни, оформлення повноцінного дозволу на проживання є дуже важливим кроком, за допомогою якого можна значно змінити своє життя. Саме з цієї причини до проходження даної процедури необхідно відноситься з максимально можливою відповідальністю. Крім того, рекомендується відразу ж заручитися підтримкою кваліфікованого фахівця, здатного допомогти Вам пройти всі потрібні кроки на шляху до отримання посвідки на проживання. У цьому матеріалі ми розповімо про особливості проходження цієї бюрократичної процедури, а також можливі підводні камені, які чекають на цьому шляху.

Підстави на отримання

Згідно з діючими в Україні законодавчим нормам, людина може претендувати на отримання дозволу в тих випадках, коли він має на це цілком певні причини. Незважаючи на поширену в суспільстві думку, просто проживати на території країни протягом певного часу недостатньо. При цьому шлюб з громадянином України розцінюється законом як цілком достатні обставини.

Крім цього, існує окрема процедура для людей, які вже мають українське громадянство, але в силу певних причин відмовляються від нього відмовитися, залишаючись при цьому на в межах держави. В такому випадку, відразу після анулювання громадянства, зацікавлена ​​особа отримує посвідку на постійне проживання. Правда, в подібних ситуаціях не обійтися без фахівця, так як людина без спеціальної підготовки просто не знає всіх особливостей процесу.

Як проходить оформлення

Якщо особа бажає отримати дозвіл на проживання на території України, то йому неминуче доведеться пройти через ряд послідовних юридичних процедур, які і приведуть його до отримання бажаного результату. Першим, і досить важливим, кроком є ​​збір всієї необхідної документації. Пов'язано це з тим, що без повного набору документів окремо взятий випадок навіть не розглядатиметься. Ось що Вам знадобиться:

  • Будь-яке дійсне посвідчення особи, а саме його оригінал і якісна копія.
  • Дублікат рішення про присвоєння права на переїзд на територію України.
  • Квитанція, що відображає факт оплати всієї послідовності юридичних послуг.
  • Набір фотографій на матовому папері стандартного розміру.
  • Переклад всіх наявних документів іноземного зразка, перекладені на українську мову. Додатково його слід підкріпити нотаріальним посвідченням.

Важливо відзначити, що крім безпосередніх послуг від державних структур, доведеться сплатити ряд державних мит. При цьому рекомендується уточнити свій поточний статус, так як деякі групи осіб на законодавчому рівні звільняються від цієї необхідності. Йдеться про інвалідів, біженців і так далі.

Також бувають ситуації, на пряму залежать від громадянства іммігрують особи, коли може знадобитися надання візи, розрахованої на тривале перебування на території України. Додатково можна забувати про те, що подача документів на отримання виду на проживання повинна проводитися в період, коли дається дозвіл на імміграцію. Зазвичай, в розпорядженні зацікавленої особи буде близько одного повного року.

Можливі труднощі

Звичайно ж, проходження такої складної бюрократичної процедури на пряму пов'язане з різним набором труднощів. Наприклад, далеко не завжди вдається швидко зібрати всю необхідну документацію. Якраз для того, щоб не витрачати багато свого часу, і варто звернутися за допомогою до професійного адвоката, який зможе взяти на себе цю задачу.

Також потрібно бути готовим до детальній перевірці всіх наданих документів та інформації, що надається. В першу чергу, це займає досить багато часу. Крім цього, не варто забувати, що уповноважені органи мають право відмовити в наданні дозволу на проживання. Якщо ситуація прийняла такий оборот, тоді просто не обійтися без оскарження вже винесеного і повторного проходження всієї процедури.

Середнє: 5 (1 голос)