55555 Статус біженців для осіб, які потребують додаткового тимчасового захисту в Києві

Статус біженців для осіб, які потребують додаткового тимчасового захисту

5.02.18

З того часу, як Україна офіційно приєдналася до відповідної конвенції ООН, наша країна має право приймати осіб, які потребують додаткового захисту. Згідно з нормами чинного законодавства, вони кваліфікуються як біженці. Правда, для отримання такого правового статусу, необхідно пройти певну процедуру оформлення. В ході неї буде точно з'ясовано, чи потребує зацікавлена особа в тимчасовій, або ж постійного захисту держави, а також основні загрози, які загрожують йому.

Зазвичай, захисту потребують люди, які побоюються за своє життя в своїй країні з причин розбіжності в національних поглядах, віросповідання, расової відмінності і так далі. При цьому виділяються наступні види захищаються осіб, крім безпосередніх біженців:

  • Особи, які потребують додаткового захисту. Такий статус отримує людина, яка не підпадає під міжнародну класифікацію біженців, але при цьому вимагає захисту від обставин, що загрожують його життю й благополуччю. Спонукати до цього можуть політичні утиски, етнічні чистки, початок збройного конфлікту і багато іншого.
  • Особи, які потребують тимчасового захисту. Під цю категорію підпадають іноземці, або ж люди без громадянства, які змушені шукати притулку в Україні виходячи з обставин, що склалися на їх батьківщині. Спонукати їх до цього можуть різні катастрофи техногенного та природного характеру, або ж гострі порушення громадського порядку.

Щоб отримати один з цих статусів необхідно подати відповідну заяву, скориставшись Законом про іноземних громадян. Подається воно в уповноважену міграційну службу.

Визнання статусу біженця

Щоб отримати цей міжнародний статус, зацікавлена ​​в цьому особа повинна звернутися з попередньо складеним заявою до найближчого відділення державної міграційної служби. При цьому не обов'язково самостійно приносити її до компетентного органу. Зробити це може і довірена особа, уповноважена на вчинення такої дії і представлення Ваших інтересів.

Потрібно уточнити, що найчастіше в Україні присвоюється статус «Особи, що вимагає додаткового захисту», ніж «Біженця». У будь-якому випадку, він дозволяє людині відчувати себе впевнено, перебуваючи на території нашої країни. Пов'язано це з тим, що така особа не може бути вислано назад в місце, де його життя опиниться під загрозою в зв'язку з тими чи іншими факторами.

Навіть якщо майбутній біженець перетнув державний кордон України незаконно, використавши доступний йому спосіб, він все одно може розраховувати на отримання правового оформлення. Для цього достатньо просто звернутися при першій же можливості в міграційну службу, заявивши про своє бажання отримати захист на території країни.

Якщо перетин кордону було вироблено в правовому полі, тоді подача заяви повинна бути зроблена протягом п'яти робочих днів з моменту проходження митного контролю, незалежно від пункту пропуску. Потрібно розуміти, що будь-яка супутня документація, також як і присвоєння відповідного статусу, може оформлюватися виключно на підставі поданої заяви. Тому рекомендується не нехтувати цією необхідністю. В іншому ж випадку процедура може значно ускладнитися і пролонгуватись за часом, що небажано в більшості ситуацій.

Висновок

Так чи інакше, проходження даної процедури цілком можливо значно полегшити, попередньо звернувшись до кваліфікованого фахівця. Таке рішення дозволить позбутися від більшості бюрократичних труднощів, а також практично гарантує отримання позитивного результату.

Середнє: 5 (1 голос)