Як вибрати адвоката в Києві

1.02.17

Успіх судового розгляду багато в чому залежить від професіоналізму адвоката, який представляє ваші інтереси. Це особливо важливо, коли друга сторона заручилася кваліфікованою юридичною підтримкою. Адже хороший адвокат має практичний досвід і знає всі тонкощі законодавства, що дозволяє йому змінити хід справи в сторону свого клієнта, навіть якщо його початкові позиції здавалися слабкими.

Знайти адвоката в Києві не складно, в місті з кількома мільйонами населення багато фахівців пропонують свої послуги. Але там де є великий вибір, існує висока вірогідність стати клієнтом не найкращого адвоката. Це відіб'ється на якості отриманої вами юридичної допомоги і, як наслідок, може призвести до небажаного рішенням суду. Щоб не помилитися з вибором адвоката, ознайомтесь з цими рекомендаціями.

Хто такий адвокат

На даний момент ведуться розмови про те, щоб об'єднати адвокатів і юристів, або навпаки дозволити тільки атестованим адвокатам представляти інтереси юридичних та фізичних осіб. Кожна зі сторін має свої аргументи, але поки, жодна з них не отримала переваги. Згідно з чинним українським законодавством, під час судових розглядів інтереси громадян можуть представляти як юристи, так і адвокати, також допускається призначати в якості захисників своїх родичів без юридичної освіти.

Отже, чим же відрізняється юрист від адвоката. За фактом називатися юристом може будь-яка людина, яка має відповідний диплом і на підставі нього надає профільні послуги. Але не кожен юрист є адвокатом, так як для отримання даного статусу слід, крім отримання диплома про вищу юридичну освіту, здати спеціальні кваліфікаційні іспити і принести присягу. Тільки після цього адвокат отримує відповідний атестат і посвідчення, а дані про нього вносяться у відкритий державний реєстр. Існує окремий реєстр адвокатів Києва, де можна знайти дані про кожного атестованого фахівця.

Як визначити хорошого адвоката

Тепер давайте розглянемо ознаки, за якими можна визначити хорошого адвоката в Києві:

  1. Наявність відомостей про фахівця в реєстрі адвокатів столиці. Звертайте увагу на час його адвокатської діяльність, а також на загальний термін юридичної практики. Краще довіряти фахівцям, зі стажем роботи не менше 5 років і щоб останні 2-3 роки вони практикували в потрібній вам області права. Профільні фахівці завжди мають перевагу перед своїми колегами, які беруться за будь-які справи.
  2. Адвокат може працювати від свого імені або бути співробітником юридичної компанії. У будь-якому випадку успішний фахівець має постійний офіс і не запропонує провести консультацію «на лавочці», а потім зустрітися в залі засідань. Наявність офісу свідчить про те, що для цього адвоката даний спосіб заробітку є основним, і він в ньому досяг успіху. Також для відкриття офісу необхідно зареєструвати юридичну особу, дані про яку можна перевірити через відкритий державний реєстр.
  3. Попросіть показати диплом, свідоцтво адвоката та інші документи, що підтверджують професійний рівень. Це ваше законне право і хороший адвокат має необхідні документи для підтвердження свого статусу, і, як правило, ніколи не відмовляється від подібної пропозиції. Зверніть увагу, що в професійних колах часто проходять різні семінари і конференції, учасники яких отримують відповідні свідоцтва та атестати. Також є юридичні журнали, в яких вони публікують статті про свою роботу.
  4. Професіонал ніколи не буде давати ніяких обіцянок, поки не вивчить матеріалів справи. У нашому законодавстві багато взаємовиключних норм, тому фахівці завжди, спочатку проводять ретельний аналіз ситуації клієнта, і тільки потім дають йому якісь рекомендації щодо перспектив справи і можливої лінії захисту.

І ще один момент, який слід розглянути окремо від вищезгаданого. З адвокатом слід бути максимально відвертим, тільки так він зможе досконально вивчити ситуацію і врахувати всі можливі особливості вашої ситуації. Якщо ви не можете встановити з адвокатом довірчих відносин, можливо, слід пошукати іншого фахівця.

Чого потрібно уникати

Тепер давайте розглянемо чинники, яких слід уникати при виборі адвоката.

Гарантія 100% результату. Давати подібні обіцянки непрофесійно, адже заздалегідь неможливо передбачити які аргументи виставить друга сторона під час справи. Також не можна забувати про непередбачуваність українських судів.

Передоплата без договору. У мережі описано багато випадків, коли юристи або адвокати брали з клієнтів завдаток без будь-яких документів, а потім банально пропадали або надавали некваліфіковані послуги. У підсумку люди залишалися і без допомоги, і без коштів. Професійні адвокати, незалежно від того працюють вони на себе або на юридичну компанію, надають свої послуги виключно на підставі договору, в якому чітко розписано за що, скільки і на яких умовах ви платите.

Пропозиція вирішити все за гроші. Фактично вам пропонують дати хабар, такий підхід часто практикую уявні адвокати, яких на жаргоні називають «рішалами». По-перше, це незаконно і той хто дає хабар також несе відповідальність аж до кримінальної. По-друге, ви не маєте ніяких гарантій, що дана вам обіцянка буде дотримана. По-третє, друга сторона може просто запропонувати більшу суму.

Рекомендації від третіх осіб. В даному випадку мова не йде про ваших родичів і близьких. Але люди, які звертаються за юридичною допомогою, часто отримують рекомендації від працівників суду, прокуратури або поліції. Якщо ви були хоча б раз поблизу від будівлі будь-якого суду, то бачили, скільки там низькосортної реклами, розклеєні на стовпах і парканах. Подібна практика особливо поширена в кримінальних справах, коли слідчий радить адвоката. У кращому випадку така третя сторона дає можливість заробити своєму знайомому, можливо за певний відсоток. У гіршому, вам навмисно підсовують юриста, який потай буде діяти на шкоду ваших інтересів.

У висновку хочемо звернути увагу, що Київ місто велике, але це не означає що адвоката слід шукати тільки в своєму районі або біля найближчої станції метро. Це звичайно зручно, і можливо поруч практикують кваліфіковані фахівці. Але сучасні способи комунікації дозволяють вам розширити зону пошуку на весь Київ і після здійснення вибору не мати особливих незручностей через територіальне розташування вашого адвоката.

У центрі правової допомоги Advocate24.info працюють професійні адвокати, які спеціалізуються на сімейному праві, а також житлових суперечках і питаннях спадщини. Всі наші співробітники мають практичний досвід у своїй сфері і зарекомендували себе як висококваліфіковані фахівці, працюючи в інших підрозділах корпорації «ПРЕМ'ЄР-АЛЬЯНС».

Голоси відсутні