Позбавлення батьківських прав

Одним з побічних чинників шлюборозлучного процесу може стати необхідність позбавити одного з колишнього подружжя батьківських прав. Подібні випадки в юридичній практиці не є частими, але мають місце бути при наявності відповідних підстав. Дане питання може розглядатися, як відразу після розлучення, так і після певного періоду часу.

Головна причина це загроза життю дитини, наприклад, якщо його батько неконтрольований свою агресію, входить в різні групи ризику (наркозалежний, має психологічні захворювання) і т.п. Є й другорядні причини, такі як безперешкодний виїзд неповнолітнього за межі України, якщо батька неможливо знайти для отримання дозволу.

Які ризики викликає подібне рішення?

На практиці це означає, що фактично, навіть будучи біологічним батьком, він вже більше таким не буде вважатися. Батько, позбавлений прав на свою дитину, в повній мірі звільняється від обов'язку щодо її виховання, тобто по суті - стає для неповнолітнього абсолютно чужою людиною, який втратив право впливати на його подальшу долю. Це важливий момент, тому що просто розлучені батьки несуть однакову відповідальність за виховання дітей, незалежно від того з ким вони проживають.

Тим часом, біологічний батько все одно несе обов’язок по оплаті аліментів до досягнення спільними дітьми 18-ти річного віку, а в разі його навчання на очній основі в ВУЗі - до 23-річчя.

Як оформити

Щоб позбавити батька (біологічного або такого, який вступивв ці права за рішенням суду або органів опіки) дитини батьківських прав відповідно до законодавства можна тільки при зверненні до суду. Тобто навіть в тому випадку, коли батько дитини не проти, і навіть сам виступає ініціатором такої дії (а він має на це право), то ніякими іншими документами, крім судового рішення, що вступило в силу, таку відмову оформити не можна.

Традиційний порядок дій наших юристів щодо позбавлення батька батьківських прав виглядає так:

  • подача письмового клопотання до місцевого органу опіки та піклування з метою отримання попереднього висновку;
  • збір фактичних доказів для обґрунтування прийняття судом позитивного рішення;
  • складання позовної заяви та її подача в місцевий суд;
  • розгляду поданого позову судом;
  • винесення рішення.

У чому наші переваги?

Наші адвокати, які мають за своїми плечима більше 10-ти років досвіду в цій сфері, відпрацювали трьохетапну методику, яка гарантовано забезпечує 100% -ний позитивний результат і швидкий процес в суді.

На що ви можете розраховувати при зверненні до нас?

  1. Звернувшись до нас, ви отримаєте не просто висококваліфіковану консультацію, а всебічне вивчення питання. В результаті проведеного нами правового аудиту конкретної ситуації, що склалася ми визначимо, які докази ви маєте в своєму розпорядженні для того, щоб позбавити батька вашої дитини батьківських прав за максимально короткий термін.
  2. Ми допоможемо вам за дуже короткий проміжок часу зібрати таку доказову базу, яку прийме до уваги суд і стане на вашу сторону.
  3. Поданий позов повинен повною мірою ґрунтуватися на пред'явленій доказовій базі. Наші адвокати грамотно складуть такий позов, який забезпечить вам швидке і позитивне вирішення питання.

Крім цього, ми візьмемо на себе весь тягар по веденню процесу до самого результативного кінця. Ваша присутність буде сама мінімальна, а це додатково збереже ваші нерви, час і матеріальні засоби.

Середнє: 5 (1 голос)

отримайте консультацію адвоката

безкоштовно

прямо зараз

+38 (096) 38 38 111

Советы по теме

Успіх судового розгляду багато в чому залежить від професіоналізму адвоката, який представляє ваші інтереси. Це особливо важливо, коли друга сторона заручилася кваліфікованою юридичною підтримкою. Адже хороший адвокат має практичний досвід і знає всі тонкощі законодавс...
У Сімейному кодексі України за обома батьками закріплені рівні права на дітей, тому мати і батько можуть в рівній мірі претендувати на опіку над ними в разі розірвання шлюбу. З іншого боку, склалася усталена судова практика, в силу національного менталітету і релігійних ві...