Як відновити термін прийняття спадщини

8.01.18

Практика показує, що це одна з найбільш складних процедур, пов'язаних з отриманням спадщини. Проте, якщо заручитися підтримкою кваліфікованого фахівця, навіть в цьому питанні можна розраховувати на отримання позитивного результату. Крім того, розглядаєма дія повністю прописується у відповідній статті чинного Цивільного кодексу, що значно спрощує відстоювання своїх потреб та інтересів. У цій статті ми розповімо Вам про всілякі підводні камені і нюансах, з якими можна зіткнутися.

Як проводиться процедура прийняття спадщини

Як і багато подібних процедур, її можна пройти або в рамках судового розгляду, або ж поза ним. Кожен із шляхів вирішення заслуговує окремого розгляду.

Судовий порядок розгляду

Він має на увазі проходження певної послідовності дій, після якої клієнта буде чекати отримання бажаного результату. Також можна виділити кілька важливих нюансів процедури:

  • До суду може бути подано позовну заяву, в якому можна запросити відновлення термінів прийняття спадщини в зв'язку з поважними причинами, такими як стану здоров'я, необхідність тривалої робочої поїздки і так далі.
  • Важливо, що в органи юстиції можна подавати заяву тільки протягом шести місяців після оголошення останньої волі покійного.

Потрібно дуже відповідально підійти до питання оформлення супутньої документації та доказової бази. Без цього виграти судовий розгляд, або ж отримати прихильність судді, навіть не варто мріяти. Тому рекомендується вибрати для себе досвідченого адвоката, який зможе відстояти Ваші інтереси.

Позасудовий порядок розгляду

Як показує практика, це найбільш простий і дієвий спосіб. Правда, скористатися ним можна виключно в тих ситуаціях, коли в справі фігурують інші спадкоємці. Вони вже повинні встигнути вступити в свої законні права, маючи документальне підтвердження цього факту. Крім того, вони не повинні мати ніяких претензій на ще нерозділене майно заповідача. Тут важливо просто встигнути в законодавчо прописані терміни, в іншому ж ніяких серйозних труднощів виникнути не повинно.

Отримавши згоду від усіх спадкоємців, можна направити відповідну заяву в нотаріальний орган. З його допомогою вдасться узаконити перерозподіл власності. Потрібно тільки пам'ятати, що все оформлення до цього документа повинні бути в обов'язковому порядку переоформлені, так як вони втрачають свій початковий юридичну вагу.

Можливі труднощі

При вирішенні даного питання, можуть виникнути певні труднощі і скрутні ситуації, вирішити які самотужки дуже важко. Зокрема, можна виділити наступні ситуації:

  1. Спадкоємці можуть висловити загальне заперечення щодо включення в процес розподілу заповіданого майна нового обличчя, яке теж має на нього певні права. В такому випадку доведеться відстоювати свої інтереси в рамках судового розгляду.
  2. Підписання будь-якої документації повинно в обов'язковому порядку супроводжуватися нотаріусом. В іншому випадку можна зіткнутися з ситуацією, коли той чи інший важливий документ буде вважатися недійсним через відсутність відповідного посвідчення.
  3. При необхідності надати докази про неможливість під час заявити про спадщину, важливо надати дійсно переконливу інформацію, яка могла б класифікуватися судом як поважна причина.
  4. Нерідко трапляється так, що спадкоємець знав про належні йому майно, але свідомо не вступав в спадщину протягом прописаного в законі терміну, усвідомивши свою помилку тільки по його вичерпання.

Безумовно, це далеко не повний перелік можливих труднощів, можливих при відстоюванні своїх прав на отримання спадкового майна. Щоб гарантовано домогтися отримання бажаного результату, експерти рекомендують спочатку скористатися допомогою кваліфікованого фахівця. В першу чергу, такий крок дозволить заощадити велику кількість часу і коштів.

Голоси відсутні