Оформлення відмови від спадщини

24.11.17

Для одних людей вступ в права на успадковане майно є дуже важливим питанням. Інші ж відносяться до нього інакше, сприймаючи як непотрібне обтяження, від якого варто якомога швидше відмовитися. При цьому справжніх причин для цього може бути безліч. Саме з цієї причини в чинному законодавстві передбачені спеціальні статті, покликані регламентувати процес відмови від отримання своєї частки.

Важливо відзначити, що законно провести цю процедуру можливо тільки протягом шести місяців з моменту смерті заповідача. Після закінчення цього терміну оформити відмову від спадщини можна виключно шляхом судового позову. Звичайно ж, до такого розвитку подій експерти рекомендують не доводити, так як цей процес може затягнутися на значний час. Ну і звичайно, не можна забувати фактор фінансових витрат, без яких неможливо обійтися.

Як оформляється відмова

Після прийняття відповідного рішення, необхідно підготувати заяву, засвідчену у нотаріуса. При цьому пройти завірення можна особисто, або ж уповноважити на це дію довірена особа. Додатково можна відзначити кілька різновидів відмов. Існують такі види:

  • Іншій людині. Спадкоємець має право відмовитися від своєї частини майна, самостійно обравши особу для передачі. Важливо, щоб кандидат міг бути допущений до розділу спадщини. Щоб зробити цю процедуру, необхідно просто вказати його при написанні заяви.
  • Повний. Він має на увазі абсолютний відмова від частки, без будь-яких додаткових застережень, уточнень і так далі. При цьому конкретний правонаступник не повинен вказуватися, це питання залишається на розсуд нотаріуса, що займається розподілом. Крім того, така відмова не вимагає вказівку причин, які спонукали на прийняття такого рішення.  

Кілька важливих моментів

Щоб гарантовано отримати бажаний результат, потрібно враховувати наступні нюанси:

  1. При оформленні заяви вказуються тільки особи, що відносяться до цілком певної категорії. Розмова ведеться про спадкоємців, які отримали свою частку виходячи з заповідального документа, або ж законних підстав. При цьому в задоволенні заяви буде відмовлено, якщо особа, якій передає певна частка, було визнано судом негідною.
  2. Почати оформлення розглянутого заяви може тільки особа, яка досягла повноліття і визнана дієздатною. Всім іншим необхідно отримати певну документацію від органів опіки, без яких зробити відмову від спадщини неможливо.
  3. Відмова може бути тільки повним. Таке формулювання означає, що відмова проводиться тільки на всю частку, а не на окремі її частини. Часткова відмова можливий тільки в тих ситуаціях, коли одна частка була прописана в заповіті, а друга належить по законних підставах.
  4. Якщо зацікавлена ​​особа вже сповістило нотаріуса про згоду на прийняття частки спадщини, то змінити свою думку буде вже неможливо.

Можливі труднощі

Почати потрібно з того, що для правильного оформлення заяви потрібно використовувати затверджену законом форму. Без цього відмова може бути визнаний недійсним і, відповідно, можливість виконати процедуру буде упущено. Щоб уникнути подібної помилки краще відразу звернутися до професіоналів, а не брати зразки документів з інтернету.

Дуже часто дії інших спадкоємців можуть привести до затягування процесу. Також не можна пройти повз ситуації, коли людина просто не знає деяких правових нюансів, страждаючи через це. Хорошим прикладом може бути пропуск термінів на відмову від спадщини в піврічний термін. Це призводить до початку судового розгляд, який може зайнятися на дуже тривалий термін.

Єдиним правильним рішенням стане звернення за допомогою до кваліфікованих адвокатів, які допоможуть розібратися в певних процедурах, візьмуть на себе оформлення документації і так далі. Ну і звичайно, без них неможливо обійтися в суді.

 

Середнє: 1 (1 голос)