Отримання спадщини після смерті без заповіту

24.11.17

У діючих нормах законодавства чітко прописується безліч процедур, пов'язаних зі спадщиною. Зокрема, в ньому відбилася і розглянутий випадок. Згідно з відповідними пунктами Сімейного кодексу, дану процедуру можна проходити згідно заповідального документа, або ж законним нормам. Перший випадок досить простий, так як будь-яка дія має під собою підстави, викладені в заповіті. Другий же вимагає досить тривалого розгляду, уявлення розгорнутої доказової бази, звернення до компетентних судових інстанцій і багато іншого. Дана стаття покликана розповісти Вам про найбільш поширених труднощі і питаннях, з якими можна зіткнутися, опинившись в подібній ситуації.

Хто може бути претендентом на спадок

Претендентом може бути будь-яка особа, записана спадкодавцем в заповідальний документ, або ж що знаходяться з ним у родинних зв'язках. З одного боку, це значно спрощує доказ своїх прав на отримання частки від майна. З іншого ж вимагає ведення можливої боротьби з іншими претендентами. Якраз для вирішення подібних ситуацій і був передбачений певний регламент черговості, який значно спрощує процес розгляду.

Как пройти процедуру получения наследства

Потрібно відзначити, що вона цілком прописується в цивільному кодексі, на норми якого варто спиратися в міру необхідності. Почати, звичайно ж, слід з звернення до кваліфікованого адвоката, здатному якісно захистити саме Ваші інтереси, незалежно від будь-яких супутніх чинників. До вибору фахівця слід підходити з максимально можливою докладністю, так як від прийнятого рішення може залежати результат судового розгляду.

Після цього всі зібрані документи, включені в доказову базу, в обов'язковому порядку проходять завірення нотаріальної служби. Це потрібно для підтвердження їх достовірності, правильності складання і так далі. Крім іншого, нотаріус видає особливе свідоцтво на право отримання певної частки майна з спадщини. Вони повинні бути внесено до Єдиного державного реєстру, інакше цей документ не матиме ніякої юридичної сили.

Важливим нюансом успішного проходження процедури є фактор дотримання певних часових рамок. Вона може бути ініційована лише протягом 6 місяців з моменту смерті заповідача. Пов'язано це з тим, що день смерті вважається датою відкриття спадщини. Звичайно ж, якщо терміни були зірвані, вступити в спадок все одно можна, але для цього доведеться звертатися із заявою в судові інстанції, і даний процес безумовно займе дуже багато часу. Тут то Вам і стане в нагоді досвідчений адвокат, здатний ідеально вибудувати лінію поведінки в суді, добившись справедливості, незважаючи на будь-які перешкоди.

Можливі складності

Виділяються три найбільш поширених фактора, з якими можна зіткнутися:

  • Незгода спадкоємців. Навіть найближчі люди, коли піднімається майнове питання, можуть стати непримиренними ворогами. До такого розвитку подій потрібно бути просто готовим, виробивши дієву стратегію на цей рахунок.
  • Розподіл часток. Деякі спадкоємці можуть запідозрити утиск своїх прав. Через це доводиться шукати точки дотику, або ж звертатися до суду.
  • Виявлення неврахованого майна. Неврахована власність - це цілком поширена проблема. Складність полягає в необхідності доведення своїх прав на нього.

Безумовно, цей перелік можна продовжувати ще досить довго. Пов'язано це з тим, що практично кожен випадок має певні унікальними рисами, що роблять його несхожим на всі інші.

Голоси відсутні