55555 Визнання права власності на спадщину в Києві | advocate24.info

Визнання права власності на спадкове майно

Щоб оформити майно спадкодавця у власність, слід звернутися до нотаріуса. Він відкриває спеціальну справу, розглядає її, і якщо немає суперечок між спадкоємцями і всі документи в порядку, то видає відповідні свідоцтва на право власності.

Але нотаріус діє виключно в рамках посадової інструкції, тому в ряді випадків визнання права власності на спадкове майно слід проводити в рамках судового провадження. Причини для цього наступні: неправильне оформлення документів і майнові суперечки.

Проблеми з документами

Незалежно від наявності заповіту, доводити майнові права померлого будуть його спадкоємці. В інструкції нотаріуса прописаний певний перелік документів, на підставі яких він переоформляє той чи інший вид майна. Якщо це правило не дотримується, то прийняти рішення про зміну власника може тільки суд. Всі подібні проблеми можна розділити на кілька груп:

  1. Помилки в документах, через які нотаріус не може встановити їх справжність. Наприклад, помилка в адресі нерухомості, в прізвищі спадкоємця тощо.
  2. Правовстановлюючі документи втрачено. Таке часто трапляється, оформити їх заново не представляється можливим, тому що на померлого ніхто їх не видасть. Частково допомагають державні реєстри, з яких нотаріус може запросити виписку, але в них не завжди є потрібна інформація.
  3. Власність була оформлена належним чином. Поширене явище, коли не закінчена процедура приватизації, не затверджене самовільне перепланування, після укладання угоди купівлі-продажу дані про неї не внесли до державного реєстру нерухомості та інші причини.

Суд на відміну від нотаріуса має право розглядати будь-які документи, що підтверджують ваші права, і приймати на їх основі рішення. Інше питання в тому, що їх слід зібрати до розгляду справи, і тут не обійтися без консультації та іншої допомоги профільного юриста або адвоката.

Виникнення спору між спадкоємцями

При оформленні спадщини нотаріус керується заповітом, при його наявності, а також прописаними в цивільному кодексі пріоритетами спадкування в залежності від спорідненості померлого і претендентів на його майно. На підставі цих положень він проводить розділ, після чого реєструє нових власників. Якщо ж учасники процесу не згодні зі своїми частинами, вони звертаються до суду.

Відповідачем у подібній справі може виступати і держава. Наприклад, спадкодавець не оформив квартиру належним чином, а ви як його приймач не зареєстровані на цій житловій площі. У такій ситуації місцеві органи влади можуть заявити своє право на нерухомість і зажадати її відчуження в комунальну власність.

У центрі правової допомоги Advocate24.info ви дізнаєтеся, які документи слід підготувати для передачі справи в суд, виходячи з вашої ситуації, як правильно скласти позов, і зможете заручитися підтримкою профільного адвоката на час судового розгляду.

Середнє: 5 (1 голос)

отримайте консультацію адвоката

безкоштовно

прямо зараз

+38 (096) 38 38 111

Советы по теме

При розірванні шлюбу між вже колишнім подружжям повинно бути розділене все майно, яке має статус спільно нажитого. Це означає, що під дане правило підпадають і такі об'єкти як особистий автомобіль. Як же його можна поділити? Автомобіль - неподільне майно Реєстрацією та о...
Успіх судового розгляду багато в чому залежить від професіоналізму адвоката, який представляє ваші інтереси. Це особливо важливо, коли друга сторона заручилася кваліфікованою юридичною підтримкою. Адже хороший адвокат має практичний досвід і знає всі тонкощі законодавс...